Kolejny Brazylijczyk zagra w Będzinie

Włodarze MKS-u Będzin nie zwalniają tempa i dziś poinformowali o podpisaniu kontraktu z kolejnym zawodnikiem. W sezonie 2020/2021 do drużyny Jakuba Bednaruka dołączy Fabio Rodrigues. Brazylijski przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem, a MKS Będzin będzie jego pierwszym europejskim klubem w karierze.

 

 

Pierwsze kroki na siatkarskich parkietach Fabio Rodrigues stawiał w Sao Paulo, gdzie reprezentował barwy miejscowego klubu od 2014 roku. Z klubem SESI Sao Paulo przyjmujący wywalczył brązowy medal mistrzostw Brazylii w sezonie 2016/2017. Po zakończeniu rozgrywek Fabio Rodrigues zdecydował się na zmianę klubu, jednak pozostał w Brazylii, a w latach 2017-2019 grał w Corinthians/Guarulhos. Jednak po dwóch latach przyjmujący zdecydował się wrócić do Sao Paulo, gdzie spędził ostatni sezon. Po zakończeniu rozgrywek Fabio Rodrigues po raz kolejny zdecydował się na zmianę klubu, a tym razem obrał europejski klub. W sezonie 2020/2021 Brazylijczyk zagra w PlusLidze, gdzie wzmocni MKS Będzin, gdzie o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Rafałem Sobańskim. Warto dodać, że Fabio Rodrigues ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii, z którymi sięgnął po złoty medal Mistrzostw Ameryki Południowej w kategoriach kadetów, juniorów oraz U-23.

 

 

Fabio Rodrigues to drugi zawodnik z Brazylii, który w sezonie 2020/2021 stanowić będzie o sile MKS-u Będzin, wcześniej bowiem kontrakt z klubem podpisał rozgrywający, Thiago Veloso. W najbliższych dniach włodarze będzińskiego zespołu będą odkrywać karty kolejnych zawodników, którzy za kilka tygodni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Przypomnijmy, że pierwsza kolejka PlusLigi planowana jest na weekend 11-13 września.

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne