Wojciech Włodarczyk przenosi się do włoskiej Serie A

Po roku spędzonym w Radomiu Wojciech Włodarczyk zdecydował się na powrót do ligi włoskiej. W sezonie 2020/2021 przyjmujący będzie stanowił o sile Kioene Padova. Z siódmą drużyną ostatniego sezonu Włodarczyk związał się rocznym kontraktem.

 

 

Wojciech Włodarczyk na parkietach seniorskiej siatkówki debiutował jako zawodnik AZS-u Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach przyjmujący związany był z Indykpolem AZS-em Olsztyn czy BBTS-em Bielsko-Biała, a przed sezonem 2012/2013 zdecydował się na opuszczenie PlusLigi i wyjechał do do SK Posojilnica Aich/Dob z którą wywalczył mistrzostwo Austrii. Po za roku spędzonym w Austrii wrócił do PlusLigi i związał się kontraktem z PGE Skrą Bełchatów, z którą sięgnął po złoto oraz brąz mistrzostw Polski. Po zakończeniu przygody w Bełchatowie Wojciech Włodarzyk bronił barw Cuprum Lubin (2015/2016), Indykpolu AZS-u Olsztyn (2016/2017) oraz ONICO Warszawa (2017/2018). Po sezonie spędzonym w Warszawie siatkarz po raz kolejny zdecydował się na wyjazd z Polski, a tym razem jego wybór padł na grający we włoskiej Serie A, Volley Castellane Grotte. We Włoszech Wojciech Włodarczyk był jednym z filarów swojego zespołu, a po zakończeniu sezonu zasilił zespół z Radomia. W barwach Cerrdu Enei Czarnych Radom przyjmujący rozegrał dwadzieścia trzy mecze i dla swojej drużyny zdobył ponad sto osiemdziesiąt punktów, jednak po zakończeniu sezonu Wojciech Włodarczyk zdecydował się na zmianę klubu. Choć początkowo Wojciech Włodarczyk łączony był między innymi z klubem z Suwałk, to jednak przyjmujący zdecydował się na powrót do włoskiej Serie A, gdzie reprezentować będzie barwy Kioewojciech ne Padova.

 

 

Kioene Padova to siódmy zespół ostatnich rozgrywek Serie A, a w nadchodzącym sezonie zespół będzie chciał poprawić ostatni wynik. We włoskim zespole Wojciech Włodarczyk spotka się z zawodnikami znanymi z gry w PlusLidze, bowiem już wcześniej do zespołu dołączyli Toncek Stern oraz Kawika Shoji.

 

 

Źródło: Informacja własna