Bartosz Gawryszewski zamienia Zawiercie na MKS Będzin

Po dość długim okresie zawieszenia rozmów transferowych również włodarze MKS-u Będzin na dobre rozpoczęli budowę składu na rozgrywki 2020/2021. Dziś włodarze klubu z Zagłębia Dąbrowskiego poinformował o podpisaniu kontraktu z Bartoszem Gawryszewskim, który do Będzina przenosi się po dwóch latach spędzonych w Zawierciu.

 

 

 

Bartosz Gawryszewski na siatkarskich parkietach zadebiutował w MOS Wola Warszawa, skąd w 2004 roku trafił do jednego z najsilniejszych, w tamtym okresie, klubu, AZS-u Częstochowa. W klubie spod Jasnej Góry środkowy spędził trzy lata i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W 2007 roku Bartosz Gawryszewski zdecydował się opuścić Częstochowę i w kolejnych sezonach reprezentował barwy klubów z Radomia, Rzeszowa czy Jastrzębskiego Węgla. Jednak najwięcej szans na regularną grę Bartosz Gawryszewski w latach 2012-2017 grał w Treflu Gdańsk. W ekipie Gdańskich Lwów środkowy był jednym z najważniejszych ogniw zespołu, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Polski, Superpuchar oraz Puchar Polski. Po zakończeniu sezonu 2016/2017 Bartosz Gawryszewski z Gdańska przeniósł się do zespołu Stoczni Szczecin. Jednak po roku spędzonym w Szczecinie zdecydował się na kolejną zmianę klubu, a tym razem środkowy wybrał klub z południa Polski. W ostatnich dwóch latach Bartosz Gawryszewski reprezentował barwy Aaluron Virtu CMC Zawiercie, z którym w sezonie 2018/2019 wywalczył czwarte miejsce w rozgrywkach PlusLigi. Jednak ostatni sezon nie był dla zawiercian zbyt udany, a po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu pożegnali aż dziesięciu zawodników, wśród których znalazł się również Gawryszewski. Jednak w sezonie 2020/2021 środkowy pozostanie w województwie Śląskim, bowiem z Zawiercia przenosi się do Będzina. Z MKS-em Będzin Bartosz Gawryszewski związał się rocznym kontraktem.

 

 

Bartosz Gawryszewski to kolejny zawodnik, który zdecydował się dołączyć do będzińskiego klubu. Kilka dni temu włodarze klubu poinformowali, że kontrakt podpisał Thiago Veloso. Natomiast wcześniej swoje kontrakty przedłużyli Artur Ratajczak, Rafał Faryna oraz Rafał Sobański. Na czele zespołu w dalszym ciągu stać będzie Jakub Bednaruk, który w minionym sezonie doprowadził drużynę do jedenastego miejsca.

 

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne