Zmiany kadrowe w Będzinie

MKS Będzin to kolejny klub, który poinformował dziś o zakontraktowaniu nowego zawodnika. W nachodzącym sezonie o sile będzińskiego rozegrania stanowić będzie reprezentant Brazylii, Thiago Veloso. Siatkarz do PlusLigi przenosi się z Rennes Volley 35. Kontrakt rozgrywającego obowiązywać będzie w sezonie 2020/2021.

 

Thiago Veloso pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w SESI Sao Paulo, gdzie występował do 2016 roku. W sezonie 2016/2017 rozgrywający grał w lidze włoskiej, gdzie związany był z Exprivia Molfetta. Po zakończeniu rozgrywek siatkarz zdecydował się na powrót do Brazylii, gdzie przez dwa kolejne sezony reprezentował barwy SESC/Rio de Janeiro. W trakcie gry w rodzimej lidze Thiago Veloso zdobył dwa wicemistrzostwa Brazylii (2014, 2015) oraz dwa brązowe medale rozgrywek (2013, 2018). Ostatni sezon Thiago Veloso spędził na francuskich parkietach, a w nadchodzących rozgrywkach zasili szeregi MKS-u Będzin. Brazylijczyk ma zastąpić Grzegorza Pająka, który zdecydował się przenieść do pierwszoligowego zespołu z Lublina. Thiago Veloso ma na swoim koncie również grę w reprezentacji Brazylii, gdzie w ostatnich latach obok sukcesów w młodzieżowych rozgrywkach pojawiły się trofea wywalczone wraz z seniorską reprezentacją. Thiago Veloso ma na swoim koncie srebrny oraz brązowy medal Igrzysk Panamerykańskich, a także Puchar Panamerykański. Brazylijczyk to pierwszy nowy zawodnik w zespole prowadzonym przez Jakuba Bednaruka. Na przedłużenie kontraktów zdecydowali się natomiast Artur Ratajczak, Rafał Faryna oraz Rafał Sobański.

 

 

Nadszedł czas pożegnań

 

Włodarze klubu poinformowali również o zakończeniu współpracy z siedmioma zawodnikami, którzy stanowili o sile zespołu w minionym sezonie. W kolejnych rozgrywkach w innych barwach oglądać będziemy Dawida Dryję, który po roku spędzonym w Będzinie zdecydował się na zmianę  klubu i zagra w Radomiu. MKS Będzin opuszcza również atakujący, Michał Superlak, który po udanym początku sezonu musiał oddać miejsce w wyjściowym składzie Rafałowi Farynie. W nadchodzącym sezonie Superlak zasili szeregi VERVY Warszawa Orlen Paliwa, gdzie spotka się z Janem Fornalem, który Będzin opuszcza po dwóch sezonach. Włodarze klubu podjęli również decyzję o zakończeniu współpracy z Michałem Poterą, który zasilił szeregi Asseco Resovii Rzeszów oraz jego zmiennikiem, Piotrem Machetą. Szeregi drużyny opuszcza również para rozgrywających, Konrad Buczek oraz Grzegorz Pająk. Obaj zawodnicy przenoszą się do TAURON 1. Ligi, Buczek zagra w Krakowie, a Pająk w Lublinie. Tuż po przedwczesnym zakończeniu sezonu włodarze MKS-u Będzin informowali również, że zespół opuścił David Sossenehimer, który w sezonie 2020/2021 zagra w Perugii.

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne