Javier Concepcion i Dawid Woch zasilają szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn

Już za kilka tygodni plusligowe zespoły wrócą do hal, by rozpocząć przygotowania do startu rozgrywek 2020/2021. Najbliższy czas klubowi włodarze wykorzystują na dokończenie budowy drużyn, a dziś włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poinformowali, że kontrakt z klubem podpisał Javier Concepcion. Do zespołu z Warmii i Mazur dołączy również Dawid Woch.

 

 

 

Javier Concepcion to pochodzący z Kuby siatkarz grający na pozycji środkowego, który pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w La Habana. W rodzimej lidze Javier Concepcion spędził cztery lata, a po zakończeniu sezonu 2018/2019 zdecydował się na zmianę klubu. Ostatnie rozgrywki Kubańczyk spędził w Argentynie, gdzie reprezentował barwy  Obras de San Juan. W trakcie sezony ligowego Javier Concepcion zdobył sto siedemdziesiąt dwa punkty, z czego aż trzydzieści siedem „oczek” blokiem. Środkowy ma na swoim koncie grę w reprezentacjach młodzieżowych Kuby, a w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo Świata juniorów. W 2015 roku Javier Concepcion zadebiutował również w seniorskiej reprezentacji, z którą najpierw wywalczył srebro Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, a rok później Puchar Panamerykański. Javier Concepcion ma na swoim koncie również grę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz na ostatnich Mistrzostwach Świata, gdzie Kubańczycy udział zakończyli po pierwszej fazie turnieju. Młody środowy określany jest nadzieją kubańskiej siatkówki, a w kolejnym sezonie klubowym doświadczenie będzie zbierać w PlusLidze, pod okiem Daniela Castellaniego. „Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ bardzo chcę pomóc drużynie oraz trenerowi Castellaniemu. Rozmowy z Klubem przebiegły bardzo sprawnie. Duża w tym zasługa trenera Castellaniego, gdyż rozmawialiśmy w języku hiszpańskim, przez co było nam łatwiej domówić pewne szczegóły. W Olsztynie chciałbym zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie, pomóc drużynie i w każdym spotkaniu grać jeszcze lepiej”- mówi Javier Concepcion.

 

 

 

Javier Concepcion to kolejny środkowy, który w nadchodzącym sezonie zagra w Olsztynie wcześniej do drużyny dołączył Dawid Woch. Polak na Warmię i Mazury przenosi się z BKS Visły Bydgoszcz. Polak pierwsze kroki w siatkówce stawiał w Częstochowie, a w kolejnych latach zbierał doświadczenie w Spale. W 2016 roku został zawodnikiem MKS-u Będzin i zadebiutował w PlusLidze, jednak po zakończeniu sezonu przeniósł się do francuskiego Nice VB. Jednak Dawid Woch szybko wrócił do Polski, gdzie najpierw grał w Katowicach, a potem w Bydgoszczy. „Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ widzę w tym klubie szanse na bardzo duży rozwój. Będzie to kolejny krok w mojej przygodzie z siatkówką. Na tą decyzje miało wpływ kilka argumentów, ale jednym z kluczowych była postać trenera Daniela Castellaniego oraz zawodnicy, którzy będą tworzyć cały zespół. Są to młodzi i ambitni zawodnicy, dlatego myślę, że stworzymy fajną grupę, która powalczy o wyższe cele”- mówi Dawid Woch. Warto dodać, że środkowy ma w swoim dorobku medale Mistrzostw Świata Kadetów oraz mistrzostwo Europy juniorów.

 

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne