Klub z Zawiercia pozyskał kolejnego środkowego

Włodarze Aluron Virtu CMC Zawiercie poinformowali o podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem, którym jest Patryk Niemiec. Środkowy w ostatnim sezonie występował w barwach zespołu VERVA Warszawa Orlen Paliwa, gdzie nie miał zbyt wielu okazji do gry. Z zawierciańskim klubem siatkarz związał się dwuletnim kontraktem.

 

W poszukiwaniu regularnej gry

 

Patryk Niemiec przygodę z siatkówkę rozwijał w SMS-ie PZSP Spała oraz w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, a na swoim koncie ma wywalczony w 2014 roku srebrny medal mistrzostw Polski kadetów. Środkowy występował również w reprezentacji Polski kadetów, z którą w 2015 roku wywalczył mistrzostwo Starego Kontynentu oraz złoty medal Mistrzostw Świata. Patryk Niemiec ma na swoim koncie występ na ostatniej Uniwersjadzie, gdzie w 2019 roku Polacy wywalczyli srebrny medal. Środkowy w 2016 roku związał się trzyletnim kontraktem z drużyną Gdańskich Lwów, gdzie pod okiem Andrei Anastasiego rozwijał swoje umiejętności. Choć początkowo Niemiec pojawiał się na boisku zadaniowo to z czasem otrzymywał od włoskiego szkoleniowca więcej szans na grę. W 2018 roku zespół sięgnął po Puchar Polski oraz po brązowy medal rozgrywek. Natomiast po zakończeniu sezonu 2018/2019 Niemiec zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na drużynę z Warszawy, gdzie ponownie pracował z trenerem Anastasim. W Warszawie Patryk Niemiec na boisku pojawiał się głównie na zmiany zadaniowe. W poszukiwaniu szansy na regularną grę środkowy zdecydował się na zmianę klubu i w nadchodzących rozgrywkach reprezentować będzie barwy Aluron Virtu CMC Zawiercie. „Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Jurajskiej Armii. Mam nadzieję, że to koniec moich podróży na jakiś czas i będę jak najdłużej reprezentował barwy Aluron Virtu CMC. Kibice tworzą tutaj wspaniała atmosferę i zawsze bardzo dobrze mi się grało w tutejszej hali” – mówi 23-letni środkowy.

 

O miejsce w wyjściowym składzie Patryk Niemiec rywalizował będzie z Marcinem Kanią oraz Flavio Gualberto, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne