Piotr Hain zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Kolejnym zawodnikiem, który nadchodzące rozgrywki spędzi w Asseco Resovii Rzeszów jest środkowy, Piotr Hain. Polak z rzeszowskim klubem związał się dwuletnim kontraktem. Hain to trzeci siatkarz, grający na tej pozycji, którego pozyskali włodarze rzeszowskiej ekipy. Wcześniej umowami z drużyną związali się Jeffrey Jendryk oraz Timo Tammemaa.

 

Środkowy do Asseco Resovii Rzeszów dołącza po dwóch latach spędzonych w Jastrzębskim Węglu. Ponadto Piotr Hain doświadczenie na ligowych parkietach zdobywał, grając w Olsztynie, gdzie debiutował w PlusLidze oraz Cuprum Lubin. Siatkarz we wszystkich zespołach, które reprezentował, nawet jeśli nie był czołową postacią, wnosił do drużyny nową jakość. Najwięcej szans na grę Piotr Hain miał w latach 2016-2018 kiedy reprezentował Cuprum Lubin. W sezonie 2019/2020 zawodnik na boisku pojawiał się głównie zadaniowo. Grając w Jastrzębskim Węglu, który na zakończenie ostatnich rozgrywek zajął czwarte miejsce Piotr Hain z pewnością zebrał kolejny bagaż doświadczeń, który może pomóc w trakcie rozgrywek 2020/2021. Środkowy zdecydował się na dołączenie do Asseco Resovii Rzeszów, która po nieudanym sezonie stawia sobie za cel powrót do ligowej czołówki. Umowa zawodnika została podpisana na dwa lata, a jego rywalami o miejsce w wyjściowym składzie będą Timo Tammemaa oraz Jeffrey Jendryk, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ.

 

Wrócić na szczyt

 

Ostatnich rozgrywek Asseco Resovia Rzeszów nie może zaliczyć do udanych, ponieważ zespół zajął trzynaste miejsce. Nie pomogła zmiana trenera w trakcie sezonu, ani przerwa, którą spowodował rozprzestrzeniający się na terenie Europy koronawirus. Po zakończeniu sezonu włodarze rzeszowskiego klubu przystąpili do pracy nad składem zespołu na sezon 2020/2021. Do tej pory klub ogłosił odejście siedmiu zawodników, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Ponadto po podpisaniu umowy z Fabianem Drzyzgą obowiązujący kontrakt Marcina Komendy został rozwiązany za porozumieniem stron. Oprócz polskiego rozgrywającego klub potwierdził pozyskanie Klemena Čebulja, Karola Butryna, Roberta Tahta, Michała Potery, Damiana Domagały oraz wspomnianej wcześniej trójki środkowych. Dodatkowo po rocznym wypożyczeniu do Suwałk wraca Nicolas Szerszeń. Warto zaznaczyć, że po zakończeniu sezonu swoją karierę zdecydował się zakończyć Olieg Achrem, który będzie asystentem nowego szkoleniowca rzeszowian, Alberto Gulianiego.

 

Więcej na temat asystentów Alberto Giulianiego pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.assecoresovia.pl/informacja własna