LUK Politechnika Lublin kontynuuje budowę składu

Władze LUK Politechniki Lublin nie zwalniają tempa i stale przedstawiają kibicom nazwiska kolejnych siatkarzy, którzy w sezonie 2020/2021 będą walczyć o awans do Plusligi. W ostatnim tygodniu do lubelskiej drużyny dołączyło dwóch środkowych: Wojciech Sobala i Konrad Stajer, a także przyjmujący Jakub Peszko.

 

Doświadczenie na środku siatki

 

Wojciech Sobala to jeden z dwóch siatkarzy z plusligową przeszłością, którzy w ostatnich dniach zasilili zespół LUK Politechniki Lublin. Środkowy do Lublina przenosi się z występującego w lidze francuskiej Narbonne Volley. Wcześniej, w sezonie 2018/2019, występował w drużynie GKS-u Katowice, jednak największe sukcesy osiągnął razem z drużyną Jastrzębskiego Węgla, z którą związany był dwukrotnie w trakcie swojej kariery (2009/2010 oraz 2015-2018). Razem z zespołem z Jastrzębia-Zdroju w 2010 roku sięgnął po Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Polski, zaś w 2017 roku zdobył z zespołem brązowy medal mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma także występy w takich zespołach jak AZS Częstochowa (z tą ekipą w 2012 roku wygrał rozgrywki Pucharu Challenge), Indykpol AZS Olsztyn czy BBTS Bielsko-Biała. Teraz na doświadczonego środkowego czekają kolejne wyzwania w klubie z Lublina.

 

Wzmocnienie z I ligi

 

Drugim środkowym, który w minionym tygodniu zasilił szeregi LUK Politechniki Lublin jest Konrad Stajer, który miniony sezon spędził w pierwszoligowym MCKiS Jaworzno. Wcześniej występował w drużynie AGH Kraków i w obu sezonach w rozgrywkach I Ligi prezentował się z dobrej strony. Zarówno Konrad Stajer, jak i Wojciech Sobala, o miejsce w składzie będą rywalizować z Kamilem Szaniawskim i Radosławem Sterną.

 

Powrót na Lubelszczyznę

 

Przyjmujący Jakub Peszko, czyli trzeci nabytek lubelskiego klubu w ostatnim tygodniu, po raz drugi zawita na Lubelszczyznę. W sezonie 2013/2014 bronił bowiem barw Avii Świdnik. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczynał w Asseco Resovii Rzeszów, z którą w rozgrywkach Młodej Ligi zdobył złoty i srebrny medal mistrzostw Polski, zaś z pierwszą drużyną w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo Polski i srebrny medal Pucharu CEV. Miniony sezon spędził w drużynie BKS-u Visła Bydgoszcz, która po sezonie 2019/2020 pożegnała się z PlusLigą. Wcześniej przyjmujący przez cztery lata występował w zespole MKS-u Będzin, jednak z nim nie osiągnął spektakularnych rezultatów. Na swoim koncie ma także występy w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki i w ekipie KS Camper Wyszków. W Lublinie o miejsce w wyjściowym składzie Jakub Peszko będzie rywalizował z Pawłem Rusinem, Szymonem Seligą i Jakubem Wachnikiem.

 

Do tej pory klub z Lublina oprócz wspomnianych graczy pozyskał mistrza Europy Nevena Majstorovića, Szymona Romacia i Jakuba Wachnika. Wcześniej zaś włodarze poinformowali o pozostaniu w zespole siedmiu siatkarzy, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Źródło: Informacja własna