Dawid Dryja zamienił Będzin na Radom

Cerrad Enea Czarni Radom nie próżnuje i od kilku tygodni pracuje nad skompletowaniem składu, który walczyć będzie na plusligowych parkietach w rozgrywkach 2020/2021. Dziś włodarze radomskiego klubu poinformowali o podpisaniu kontraktu z Dawidem Dryją. Środkowy do Radomia przenosi się z MKS-u Będzin.

 

Dawid Dryja w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował w barwach Asseco Resovi Rzeszów, kiedy to w 2011 roku przeniósł się na Podkarpacie z SMS-u PZPS Spała. Jednak w poszukiwaniu regularnej gry po roku środkowy przeniósł się do AZS-u Politechniki Warszawskiej, gdzie miał zdecydowanie więcej szans na grę. W 2013 roku Dawid Dryja ponownie zmienił klub, a tym razem jego wybór padł na ówczesny Effector Kielce. Jednak również w Kielcach zawodnik spędził tylko rok, bowiem po zakończeniu sezonu zdecydował się na powrót do Asseco Resovi Rzeszów. W barwach ekipy z Podkarpacia Dawid Dryja wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski, a także srebrny medal Ligi Mistrzów. Środkowy był ważnym ogniwem rzeszowskiego zespołu, lecz w sezonie 2018/2019 wystąpił tylko w siedmiu meczach co skutkowało zmianą klubu. Po pięciu latach spędzonych w Asseco Resovi Rzeszów Dawid Dryja przeniósł się do MKS-u Będzin. Pod wodzą Jakuba Bednaruka będzinianie zajęli jedenaste miejsce, a Dryja do punktowego dorobku drużyny dołożył sto czterdzieści dwa „oczka”. Po przedwczesnym zakończeniu sezonu środkowy zdecydował się na zmianę klubu, a w sezonie 2020/2021 stanowić będzie o sile Cerradu Enea Czarnych Radom.

O miejsce w wyjściowym składzie Dawid Dryja rywalizował będzie z Michałem Ostrowskim oraz Bartłomiejem Grzechnikiem, którzy pozostali w zespole. W ostatnich dniach do drużyny dołączył brazylijski przyjmujący Lucas Eduardo Lóh oraz atakujący Daniel Gąsior. Po zakończeniu rozgrywek z zespołem pożegnali się Dejan Vinčić, który zagra w niemieckiej Bundeslidze, o czym więcej przeczytacie TUTAJ, Michał Ruciak, Karol Butryn, Wojciech Włodarczyk, Athanasios Protopsaltis oraz Alen Pajenk, a swój kontrakt przedłużył między innymi Brenden Sander, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne