Reprezentacja Polski wraca do gry

Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej podopieczni trenera Vitala Heynena nie będą mieli długiej przerwy od gry i już 22 i 23 lipca zagrają spotkanie towarzyskie. W Zielonej Górze rywalami biało-czerwonych będą reprezentanci Niemiec. Na razie jednak publiczność nie będzie miała możliwości oglądania spotkania w hali.

 

Zatrzymany czas

 

W związku z epidemią koronawirusa cały siatkarski terminarz na 2020 rok został anulowany, łącznie z przełożeniem igrzysk olimpijskich na kolejny rok. Reprezentacje narodowe, w tym również polska kadra, zdecydowały się nie rezygnować z przygotowań i intensywnie poszukują sparingpartnerów. Podopieczni trenera Vitala Heynena obecnie przebywają na zgrupowaniu w Spale, a już 22 i 23 lipca zagrają spotkanie towarzyskie z reprezentacją Niemiec. W związku z ograniczeniami spowodowanymi koronawirusem, na ten moment w wydarzeniu nie będą mogli brać udziału kibice, mecze będą jednak transmitowane w telewizji Polsat. „Bolejemy nad tym, że nie nasi siatkarze nie będą mogli się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie wykluczamy jednak, że za ponad miesiąc sytuacja  może pozwolić na udział publiczności. Naturalnie obydwa spotkania transmitowane będą przez naszego niezawodnego partnera, telewizję Polsat i mam przekonanie, że po ponad trzech miesiącach pauzy od siatkarskiej rywalizacji będą to emocjonujące widowiska. Uczynimy wszystko, by zapewnić mediom szeroki dostęp do tych potyczek i do kadr narodowych. Najważniejsze,  że wracamy do gry. Serdecznie dziękuję Zielonej Górze za przychylność i szybką reakcję na nasze potrzeby” –mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Spotkania reprezentacji Polski z reprezentacją Niemiec zostaną rozegrane w Zielonej Górze 22 i 23 lipca. Obydwa mecze będą transmitowane na antenach telewizji Polsat. Władze miasta organizatora nie ukrywają radości z powrotu siatkówki reprezentacyjnej do Zielonej Góry. „Cieszymy się, że właśnie w Zielonej Górze odbędą się mecze towarzyskie Polska – Niemcy. Część zawodników prawdopodobnie już u nas grała, być może w Memoriale Wagnera kilka lat temu czy podczas finału Pucharu Polski w 2014 roku i dobrze ich będzie znów zobaczyć. Myślę, że jest to radość obustronna – my cieszymy się, że pod koniec lipca będziemy gościć w naszych progach reprezentację Polski, a PZPS, jak odczułem podczas rozmów, jest zadowolony, że siatkówka wraca do tej lokalizacji. Dla nas jest to wielkie wyróżnienie, że wspólnie podejmiemy się organizacji tych spotkań” – mówi Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Zielonej Górze.

 

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 20.30, a drugie o godzinie 18.00.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne