Tuaniga zostaje w Suwałkach. Czunkiewicz nowym libero

Amerykański rozgrywający, Joshua Tuaniga nadal będzie zawodnikiem Ślepska Malow Suwałk. Reprezentant Stanów Zjednoczonych podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała przez dwa sezony. Wcześniej włodarze poinformowali, że kontraktem z klubem związał się Mateusz Czunkiewicz, który ostatnio był zawodnikiem Stali Nysa.

 

Kreator gry zostaje

 

Joshua Tuaniga trafił do Suwałk z Long Beach State University w Stanach Zjednoczonych. Podczas występów w lidze uniwersyteckiej rozgrywający zdobył nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów (AVCA), która jest uhonorowaniem dokonań w tamtejszych rozgrywkach. Ślepsk Malow Suwałki to pierwszy profesjonalny zespół, w którym gra Amerykanin. W sezonie 2019/2020 Tuaniga był wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie Andrzeja Kowala i od początku był podstawowym siatkarzem w ekipie z Podlasia, a wraz z kolejnymi meczami stawał się pewnym punktem zespołu. W przedwcześnie zakończonym sezonie reprezentant Stanów Zjednoczonych wystąpił w dwudziestu trzech spotkaniach, zdobywając dla drużyny czterdzieści siedem punktów z czego osiem blokiem, a dziesięć bezpośrednio z zagrywki. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu zdecydowali się na przedłużenie umowy. Nowy kontrakt rozgrywającego obowiązywał będzie przez dwa lata.

 

 

Pozycja libero skompletowana

 

Włodarze klubu podpisali także umowę z Mateuszem Czunkiewiczem, który profesjonalną przygodę z siatkówką zaczynał w ówczesnym zespole LOTOSU Trefla Gdańsk, gdzie mogliśmy go obserwować w latach 2011-2016. Później libero występował w Bydgoszczy, Kielcach. Ostatnie dwa sezony Czunkiewicz spędził w Stali Nysa, która występowała wówczas na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy, a w nadchodzących rozgrywkach zespół ten będziemy mogli oglądać w PlusLidze. W rankingu najlepiej przyjmujących siatkarzy KRISPOL 1. Ligi zajął trzecie miejsce z wynikiem 57,61%. Ma na swoim koncie zdobycie Pucharu Polski (2015) i Superpucharu Polski (2015), a także srebrne medale Mistrzostw Polski (2015) i Mistrzostw 1. Ligi (2019). „Przyszedłem tutaj z dużą ambicją. Chcę z tym klubem, z tymi ludźmi osiągnąć coś więcej. Zawsze mam wysokie cele. Z drużyną chciałbym się zakwalifikować co najmniej do play-offów i tam zrobić może małą niespodziankę” – powiedział po podpisaniu kontraktu Mateusz Czunkiewicz.

 

 

Drużyna prawie skompletowała

 

Przedłużenie umowy z Amerykaninem oznacza, że w zespole z Suwałk pozycja rozgrywającego jest już skompletowana. O miejsce w składzie Joshua Tuaniga rywalizował będzie z Kacprem Gonciarzem. Pozycję libero obsadzą Mateusz Czunkiewicz i Paweł Filipowicz, który przedłużył kontrakt. Na ataku oglądać będziemy Bartłomieja Bołądzia oraz Patryka Szwaradzkiego. W zespole Andrzeja Kowala również na środku siatki mamy komplet zawodników. W barwach Ślepska Malow Suwałki w nadchodzących rozgrywkach oglądać będziemy Andreasa Takvama, Cezarego Sapińskiego, Łukasza Rudzewicza oraz Mateusza Sacharewicza, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Jedyną niewiadomą nadal stanowi przyjęcie. Do tej pory klub potwierdził przedłużenie kontraktu z Jakubem Rohnką oraz zakontraktowanie Marcina Walińskiego, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Tak więc w drużynie z Suwałk pozostały jedynie dwa miejsca, które obsadzą przyjmujący.

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne