Srebrny medalista Uniwersjady zagra w Gdańsku

Bartłomiej Lipiński to kolejny zawodnik, który w sezonie 2020/2021 będzie stanowił o sile Gdańskich Lwów. Przyjmujący do Gdańska przenosi się z Lubina, gdzie był jednym z podstawowych zawodników. Lipiński z Treflem Gdańsk związał się rocznym kontraktem.„Jestem pewien, że nie ma lepszego miejsca do gry niż Gdańsk” -zaznacza przyjmujący.

 

Bartłomiej Lipiński przygodę z siatkówką zaczynał w KS Metro Warszawa, z którym sięgał po medale rozgrywek młodzieżowych. Przyjmujący ma za sobą również grę w Spale, skąd przeniósł się do AZS-u Częstochowa, w barwach którego zadebiutował w PlusLidze. Sezon 2016/2017 Bartłomiej Lipiński spędził w Bielsku-Białej, skąd przeniósł się do ligi włoskiej. We Włoszech przyjmujący rozwijał swoje umiejętności i po roku zdecydował się na powrót do kraju. W ostatnich latach Lipiński najpierw reprezentował barwy ówczesnego Chemika Bydgoszcz, a ostatni sezon spędził w Lubinie. Podczas rozgrywek 2019/2020 Lipiński był jednym z podstawowych zawodników zespołu z Dolnego Śląska. Przyjmujący wystąpił we wszystkich meczach i do dorobku drużyny dołożył ponad trzysta punktów. Po przedwcześnie zakończonym sezonie Bartłomiej Lipiński zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na Trefl Gdańsk. „Bartek Lipiński ma za sobą już kilka sezonów w PlusLidze. Obserwowałem go od dłuższego czasu i widzę w nim duży potencjał. Sądzę, ze ten sezon może być dla niego przełomowy. Będzie dla nas ważnym zawodnikiem, jeśli chodzi o ofensywę” – ocenił swojego nowego podopiecznego Michał Winiarski.

 

W minionym sezonie gdańszczanie zajęli piąte miejsce i uznawani są za jedną z niespodzianek rozgrywek. Po zakończeniu sezonu w zespole doszło do wielu zmian kadrowych. Trefl Gdańsk opuściła między innymi para przyjmujących Paweł Halaba i Ruben Schott oraz atakujący Bartosz Filipiak w miejsce którego zakontraktowany został Mariusz Wlazły, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Włodarze klubu pozyskali jednak równie wartościowych zawodników i w kolejnym sezonie zespół będzie chciał utrzymać dobre wyniki. Bartłomiej Lipiński o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie między innymi z Mateuszem Miką.

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne