Przemysław Stępień wraca na Warmię i Mazury

Przemysław Stępień ostatnie dwa sezony spędził w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie był zmiennikiem Benjamina Toniuttiego. W kolejnych rozgrywkach Stępień będzie występował w olsztyńskim zespole. „Współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn” – przyznał Przemysław Stępień.

 

Przemysław Stępień swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w zespole Zryw Volley Iława. W 2010 roku, młody rozgrywający przeniósł się do Gdańska, gdzie przez pierwsze dwa sezony występował w barwach ówczesnego Lotosu Trefla w rozgrywkach Młodej Ligi. Na plusligowych parkietach zadebiutował w sezonie 2012/2013. W ekipie z Pomorza, rozgrywający spędził w sumie aż siedem sezonów, sięgając po Superpuchar Polski, Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski. W sezonie 2017/2018 Stępień był zawodnikiem Dafi Społem Kielce. Ostatnie dwa lata siatkarz występował w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył mistrzostwo Polski i Puchar Polski (oba trofea w 2019 roku). W ekipie z województwa opolskiego rozgrywający nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. O miejsce w składzie rywalizował z Benjaminem Toniuttim, który jest niekwestionowanym liderem ekipy z Kędzierzyna-Koźla. Po dwóch sezonach zdecydował się na zmianę barw klubowych i w nadchodzących rozgrywkach występował będzie w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. „Rozmowy z olsztyńskim klubem przebiegły dosyć sprawnie. Nasza drużyna będzie młoda z bardzo doświadczonym trenerem. To właśnie współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn” – powiedział po podpisaniu kontraktu Przemysław Stępień, który cieszy się z powrotu na Warmię i Mazury: „Czuje się bardzo dobrze i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Pochodzę z Iławy, miasta oddalonego ok. 70 kilometrów od Olsztyna, dlatego można powiedzieć, że wracam w swoje rodzinne strony”.

 

 

Coraz mniej niewiadomych

 

Do tej pory włodarze klubu z Olsztyna potwierdzili odejście Michała Żurka oraz Jana Hadracy, który w nadchodzącym sezonie występował będzie we włoskim zespole Cucine Lube Civitanova, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Swoje umowy przedłużyli z kolei Mateusz Poręba oraz Robbert Andringa, a trenerem zespołu nadal będzie Daniel Castellani, który przejął zespół w trakcie trwania poprzednich rozgrywek.

 

O nowym kontrakcie Daniela Castellaniego pisaliśmy TUTAJ.

 

Ponadto do drużyny dołączyli Damian Schulz, Jędrzej Gruszczyński, Dmytro Teryomenko oraz Przemysław Stępień.

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne