Michał Superlak nowym atakującym Vervy Warszawa Orlen Paliwa

W sezonie 2020/2021 barwy klubu ze stolicy będzie reprezentował Michał Superlak. Atakujący do ekipy z Warszawy przenosi się po roku spędzonym w zespole MKS-u Będzin. „Transfer do VERVY to dla mnie duży krok w przód. Chcę cały czas się rozwijać” – powiedział po podpisaniu kontraktu nowy nabytek Very Warszawa Orlen Paliwa.

 

Czas na nowe wyzwania

 

Michał Superlak na swoim koncie ma występy w takich klubach jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ówczesny Effector Kielce, czy Gwardia Wrocław. Z wrocławskiego zespołu właśnie atakujący przeniósł się przed sezonem 2019/2020 do ekipy MKS-u Będzin, gdzie na pozycji atakującego o miejsce w składzie rywalizował z Rafałem Faryną. Miniony sezon ekipa z Będzina zakończyła na jedenastym miejscu, choć początkowo podopieczni trenera Jakuba Bednaruka okupowali ostatnią lokatę w rankingu, zmagając się z długą serią porażek. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie, jakim bez wątpienia jest walka w drugiej drużynie minionego sezonu PlusLigi. Przypomnijmy, że w rozgrywkach 2020/2021 warszawianie po raz kolejny wezmą udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a walkę o najwyższe cele zapowiadają także na boiskach krajowych. „Transfer do VERVY to dla mnie duży krok w przód. Chcę cały czas się rozwijać, a pod okiem trenera Andrei Anastasiego mogę zrobić postęp. Sama rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie też będzie dla mnie nauką. Nie mogę już doczekać się momentu, z którym spotkam się z nową drużyną. Z niecierpliwością czekam też na treningi. Przez społeczną kwarantannę bardzo brakuje mi siatkówki. Do Warszawy przeprowadzę się pod koniec czerwca, tydzień przed rozpoczęciem zajęć” – mówi nowy nabytek Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

 

 

Budowa zespołu na miarę najwyższych celów

 

Założenia, jakie zostały postawione na przyszły sezon to nie jedyne wyzwania stojące przed warszawską ekipą. Władze klubu w trudnej dla wszystkich sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa muszą jak najefektywniej skompletować skład zespołu. Przypomnijmy, że po zakończeniu rozgrywek 2019/2020 z klubem pożegnali się m.in. dwaj podstawowi gracze: Antoine Brizard i Kevin Tillie oraz Jan Król i Jan Kopyść. W zespole pozostali jednak inni siatkarze, którzy w ostatnich sezonach stanowili o jego sile jak Bartosz Kwolek, Igor Grobelny czy Damian Wojtaszek. Dotychczas warszawianie zakontraktowali hiszpańskiego rozgrywającego, Angela Trinidad de Haro, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: Informacja własna/verwawarszawa.pl