Mateusz Bieniek przeszedł operację

Mateusz Bieniek przeszedł zabieg operacyjny więzadeł rzepki lewego kolana. Środkowy pozostaje pod opieką lekarzy, a w jego miejsce na zgrupowanie reprezentacji Polski powołani zostali Norbert Huber oraz Jan Nowakowski, którzy rozpoczną treningi po uzyskaniu wyników testów na koronawirusa. Powrót Bieńka do pełnej sprawności uzależniony jest od przebiegu rehabilitacji.

 

Od 1 czerwca biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Spale, gdzie po długiej przerwie od treningów wracają do formy. Dziś dotarła do nas informacja o kontuzji Mateusza Bieńka i operacji jaką środkowy przeszedł rano. Zawodnik został poddany zabiegowi lewego kolana. „Mateusz Bieniek przeszedł zabieg więzadła rzepki lewego stawu kolanowego. Operacja wykonana przez profesora Marcina Domżalskiego  i dr. Sebastiana Żabierka przebiegła pomyślnie. Czas powrotu do pełnej dyspozycji jest uzależniony od przebiegu rehabilitacji” – mówi lekarz reprezentacji dr Jan Sokal. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa Mateusza Bieńka. „Przeszedłem zabieg więzadła rzepki. To typowy siatkarski uraz. Kiedy wrócę do treningów? Na razie ciężko o tym mówić, bo wszystko zależy od tego, jak rana będzie się goić i jak dalej będzie przebiegać rehabilitacja. Zabieg został jednak świetne wykonany i wierzę, że wkrótce będę gotowy do powrotu” – zaznacza środkowy, w którego miejsce trener Vital Heynen zdecydował się powołać Norberta Hubera oraz Jana Nowakowskiego. Obaj zawodnicy dołączą do zespołu po otrzymaniu wyników testów na obecność koronawirusa.

 

Reprezentanci Polski po prawie trzech miesiącach przerwy trenują w Spale, gdzie stopniowo zwiększane są obciążenia treningowe. Pierwsze zgrupowanie powoli zbliża się do końca, potrwa ono bowiem do 13 czerwca. Później zawodnicy ponownie spotkają się na przełomie czerwca i lipca. Sztab reprezentacji Polski wykorzystuje ten czas na spokojną pracę i przygotowanie do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Choć w tym sezonie nie zostanie rozegrany żaden turniej międzynarodowy to włodarze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w porozumieniu z trenerem Vitalem Heynenem, planują rozegranie meczów kontrolnych z europejskimi rywalami.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne