Dominik Depowski zamienia Jastrzębski Węgiel na Aluron Virtu CMC

Dominik Depowski, który ostatni sezon spędził w Jastrzębskim Węglu, zdecydował się na zmianę barw klubowych i w nadchodzących rozgrywkach występował będzie w zespole Aluron Virtu CMC Zawiercie. Umowa urodzonego w Ropczycach 24-letniego przyjmującego została podpisana na dwa lata.

 

Dominik Depowski pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnych Ropoczycach, skąd w 2011 roku trafił do AKS-u Rzeszów. W Rzeszowie przyjmujący wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski juniorów, a także srebro Młodej Ligi. Na plusligowych parkietach Dominik Depowski zadebiutował w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej, lecz po roku spędzonym w stolicy przeniósł się do pierwszoligowego AGH-u Kraków. W kolejnych latach przyjmujący występował w PlusLidze, w takich zespołach jak Asseco Resovia Rzeszów, Espadon Szczecin czy GKS Katowice. Ostatni sezon Dominik Depowski spędził w Jastrzębskim Węglu, lecz po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na zmianę klubu. Dla młodego przyjmującego ważna jest ilość czasu spędzonego na boisku, w ostatnim sezonie Depowski wystąpił w szesnastu meczach i nawet na krótkich zmianach wnosił do zespołu nową jakość. W sezonie 2020/2021 Dominik Depowski dołączy do Jurajskich Rycerzy. „Dominik to młody, ambitny przyjmujący, który potrzebuje jak najwięcej minut na boisku. W poprzednim sezonie w Jastrzębskim Węglu udowodnił, że można na niego liczyć. Zagrał w kilku ważnych meczach, miał udział w zwycięstwie nad Zenitem Kazań. To bardzo solidny gracz pod względem technicznym. By spełnić swoje ambicje, będzie musiał jednak wygrać rywalizację z innymi przyjmującymi” – mówi Igor Kolaković. Co ciekawe przyjmujący już przed rokiem miał propozycję kontraktu z Zawiercia, lecz wtedy wybrał ofertę Jastrzębskiego Węgla. „Dominika mieliśmy na oku już od jakiegoś czasu i cieszę się, że w tym roku udało się sfinalizować nasze rozmowy. To wciąż stosunkowo młody siatkarz z potencjałem rozwojowym, który jednak ma już też spory bagaż doświadczeń” – mówi prezes klubu, Kryspin Baran.

 

O miejsce w wyjściowym składzie z Dominikiem Depowskim na pewno rywalizować będzie Garrett Muagututia, który do Zawiercia przenosi się z Werony.

 

Więcej o transferze amerykańskiego przyjmującego pisaliśmy TUTAJ.

 

W kolejnych dniach włodarze klubu odsłaniać będą kolejne karty, ponieważ już za kilka tygodni zespół rozpocznie przygotowania do sezonu 2020/2021, gdzie celem Aluron Virtu CMC będzie poprawa ostatnich wyników.

 

 

 

Źródło:  aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne