Daniel Gąsior nowym atakującym drużyny z Radomia

Cerrad Enea Czarni Radom poinformowali o podpisaniu kontraktu z Danielem Gąsiorem, jednym z najlepszych atakujących pierwszoligowych rozgrywek, który ostatnie dwa lata spędził w Krakowie. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem i będzie to dla niego szansa na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Daniel Gąsior pierwsze kroki w siatkówce stawiał zespole Niska, ale dobra postawa zawodnika szybko została dostrzeżona przez sztab AKS-u Rzeszów. W barwach rzeszowskiej drużyny Daniel Gąsior spędził trzy sezony, sięgając w tym czasie po kolejne medale rozgrywek młodzieżowych. Na swoim koncie atakujący ma między innymi mistrzostwo Polski juniorów czy Licealne Mistrzostwo Świata. Zawodnik grał również na parkietach Młodej Ligi, skąd w 2014 roku przeniósł się do TSV Sanok. Z drużyną z Sanka Daniel Gąsior wywalczył awans do pierwszoligowych rozgrywek. W 2018 roku atakujący zdecydował się na zmianę klubu, a ostatnie dwa lata spędził w AGH Kraków. Daniel Gąsior był liderem swojej drużyny i jednym z najlepszych atakujących grających na zapleczu PlusLigi. Tylko w ostatnim sezonie siatkarz wystąpił w dwudziestu pięciu meczach i dołożył do dorobku drużyny trzysta dziewięćdziesiąt siedem punktów, co uplasowało go na trzecim miejscu wśród najlepiej punktujących zawodników rozgrywek. Teraz Daniel Gąsior będzie miał szansę na debiut w PlusLidze, ponieważ w sezonie 2020/2021 zasili szeregi Cerradu Enea Czarnych Radom.

 

Na razie nie wiadomo z kim Daniel Gąsior rywalizował będzie o miejsce w wyjściowym składzie. Co prawda w zespole jest coraz mniej niewiadomych, ale Gąsior to pierwszy atakujący, którego ogłosili włodarze klubu. W minionym sezonie podopieczni Roberta Prygla uplasowali się na siódmym miejscu i w nadchodzących rozgrywkach będą chcieli poprawić ten wynik.

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne