Trefl Gdańsk odsłania kolejne karty!

Trefl Gdańsk zaprezentował dziś kolejnych zawodników, którzy będą stanowić o sile drużyny w sezonie 2020/2021. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się bowiem Bartłomiej Mordyl, a nowa umowa środkowego obowiązywać będzie do 2022 roku. Natomiast do seniorskiej drużyny dołącza wychowanek klubu, Seweryn Lipiński.

 

Bartłomiej Mordyl z zespołem Gdańskich Lwów związany jest od 2018 roku, kiedy to zdecydował się opuścić pierwszoligowy AGH Kraków. O ile w pierwszym sezonie spędzonym na Pomorzu Bartłomiej Mordyl nie miał zbyt wielu szans na grę, to w minionych rozgrywkach był jednym z podstawowych zawodników Trefla Gdańsk. Środkowy wystąpił w dziewiętnastu meczach i do dorobku drużyny dołożył sto trzy „oczka”, z czego aż trzydzieści sześć punktów zdobył blokiem. Dobra postawa Bartłomieja Mordyla skutkowała przedłużeniem kontraktu o kolejne dwa sezony. „Bartek to niezwykle pracowity zawodnik. W zeszłym sezonie zrobił duży postęp, co pokazał czas spędzony przez niego na boisku. Był ważną postacią naszego zespołu, szczególnie w elemencie bloku. Znając jego charakter wiem, że dalej będzie robił postępy. Cieszę się, ze kolejny rok będziemy pracować razem” – mówi trener Michał Winiarski.

 

Do drużyny dołączy także kolejny wychowanek klubu, Seweryn Lipiński. Młody zawodnik pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w UKS-ie Wilki Chwaszczyno, skąd w 2017 roku przeniósł się do drużyn młodzieżowych Trefla Gdańsk. W swoim dorobku Seweryn Lipiński ma wicemistrzostwo Polski kadetów oraz wywalczone przed rokiem mistrzostwo Polski juniorów. Lipiński to kolejny wychowanek klubu, który otrzyma szansą na debiut w PlusLidze, przed rokiem trener Michał Winiarski dał szansę Karolowi Urbanowiczowi. „Seweryn to kolejny zawodnik grup młodzieżowych Trefla Gdańsk, który znalazł się w pierwszym zespole. Mając okazję oglądać mecze i rozmawiać z trenerami młodzieżowymi, postanowiłem dać mu szansę w seniorskiej drużynie. Jest to niezwykle pracowity zawodnik i jestem pewny, że dalej będzie się rozwijał” – mówi trener Gdańskich Lwów. Swojej radości nie kryje również sam zawodnik, który ma nadzieję na dalszy rozwój i możliwość gry na parkietach PlusLigi. „Bardzo się cieszę, że trener Michał Winiarski dał mi szansę i mogę dołączyć do pierwszej drużyny Trefla. Jest to dla mnie świetna okazja do rozwoju”- mówi Seweryn Lipiński. Tym samym włodarze Trefla Gdańsk skompletowali już zawodników grających na środku siatki, bowiem wcześniej kontrakt przedłużył Pablo Crer, o czym pisaliśmy TUTAJ, a wciąż ważną umowę ma Karol Urbanowicz.

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne