Stal Nysa beniaminkiem PlusLigi w sezonie 2020/2021

Po piętnastu latach nieobecności w PlusLidze zespół Stali Nysa ponownie zagra w siatkarskiej ekstraklasie. Klub z Opolszczyzny pozytywnie przeszedł wyniki audytu i z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie sezonu. „Cieszę się, że mamy PlusLigę, to w głównej mierze zasługa drużyny i sztabu szkoleniowego” – mówi Marek Majka, prezes Stali Nysa.

 

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku Stal Nysa była jednym z bardziej utytułowanych klubów polskiej ekstraklasy, ale w sezonie 2004/2005 zespół musiał pogodzić się ze spadkiem do I Ligi. Ostatnie piętnaście lat drużyna Stali Nysa rywalizowała na zapleczu PlusLigi, gdzie dwukrotnie sięgnęła po brązowy medal rozgrywek, a także wicemistrzostwo oraz mistrzostwo I Ligi. Od kilku sezonów działacze klubu głośno snuli plany powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, aż w końcu udało się ten cel osiągnąć. W sezonie 2019/2020 podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie mieli sobie równych, a w momencie zakończenia sezonu zajmowali pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czternastu punktów nad drużyną z Bielska-Białej. Mimo, że rozgrywki zostały przerwane Stal Nysa otrzymała szansę na przystąpienie do audytu. Jak poinformowali działacze Polskiej Ligi Siatkówki klub spełnił wszystkie wymagania i w sezonie 2020/2021 dołączy do PlusLigi, gdzie zastąpi zespół BKS Visły Bydgoszcz „Nysa długo czekała na ten dzień, cieszę się że wraca do PlusLigi, bo w tym mieście są przecież ogromne tradycje i klimat do siatkówki” – mówi Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej PLS.

 

W Nysie wszyscy czekają już na rozpoczęcie sezonu, gdzie w pierwszej kolejce miejscowy zespół zmierzy się najprawdopodobniej z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. „W tej chwili staram się studzić nasze oczekiwania, w nowym sezonie najpierw będziemy walczyć o pozostanie w elicie, a jeśli wyjdzie coś więcej, to będzie nasz sukces” – mówi Marek Majka, prezes Stali Nysa. W oczekiwaniu na wyniki audytu włodarze klubu rozpoczęli budowę składu na sezon 2020/2021. Drużynę w dalszym ciągu prowadzić będzie Krzysztof Stelmach, a w zespole pozostało również dziewięcioro zawodników z poprzednich rozgrywek.

 

Skład Stali Nysa na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Marcin Komenda, Patryk Szczurek

Atakujący: Łukasz Kaczorowski, Wassim Ben Tara

Przyjmujący: Zbigniew Bartman, Łukasz Łapszyński, Kamil Długosz, Bartosz Bućko

Środkowi: Maciej Zajder, Moustapha M’Baye, Mariusz Schamlewski, Bartłomiej Lemański

Libero: Michał Ruciak, Kamil Dembiec

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne