Jastrzębski Węgiel ma nowego atakującego!

W nadchodzącym sezonie, jak poinformowali włodarze klubu, w barwach Jastrzębskiego Węgla występować będzie marokański atakujący, Mohamed Al Hachdadi. Kontrakt z Marokańczykiem został podpisany na rok z możliwością przedłużenia go o kolejny. Tym samym Marokańczyk zastąpi na tej pozycji Dawida Konarskiego.

 

Nie pierwszy raz w Europie

 

Mohamed Al Hachdadi przygodę z siatkówką rozpoczynał w 2011 roku, kiedy to przez dwa sezony reprezentował katarski Al Arabi Ad-Dauha, z którym wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw Kataru. W kolejnych latach atakujący zdecydował się na pozostanie w lidze katarskiej, a wraz z Ar-Rajjan S.C. sięgnął po dwa tytuły mistrza kraju oraz złoty i srebrny medal Klubowych Mistrzostw Zatoki Perskiej. W swoim dorobku medalowym Mohamed Al Hachdadi ma również srebrny medal Klubowych Mistrzostw Azji oraz klubowe wicemistrzostwo świata wywalczone właśnie z Ar-Rajjan S.C. Sezon 2015/2016 Marokańczyk spędził w Finlandii, gdzie reprezentował Hurrikaani-Loimaa. W kolejnych latach Mohamed Al Hachdadi doświadczenie zbierał, grając w lidze południowokoreańskiej czy tureckiej. Atakujący ma na swoim koncie również występy we francuskim Stade Poitevin Poitiers oraz włoskim Tonno Callipo Vibo Valentia. Natomiast rozgrywki sezonu 2019/2020 Mohammed Al Hachdadi spędził w Brazylii, gdzie wraz z zespołem Funvic Taubaté wywalczył Superpuchar Brazylii oraz brązowy medal Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej. Po zakończeniu sezonu Marokańczyk zdecydował się na zmianę barw klubowych i podjął decyzję o powrocie do Europy. Tym razem atakujący wybrał plusligowy zespół Jastrzębskiego Węgla. W Jastrzębiu Mohamed Al Hachdadi zastąpi Dawida Konarskiego, który podjął decyzję o zmianie klubu. „Mocno wierzę w to, że znaleźliśmy godnego następcę za Dawida Konarskiego na pozycji atakującego. Mohamed Al Hachdadi był obserwowany przez nasz sztab szkoleniowy od pewnego czasu i cieszy się bardzo dobrą opinią zwłaszcza u naszego nowego trenera Luke’a Reynoldsa. Życzyłbym sobie, by potwierdził u nas swoją klasę sportową, a jednocześnie by stał się gwiazdą PlusLigi również pod względem marketingowym, gdyż uważam że ma ku temu potencjał” – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Kontrakt z Marokańczykiem został podpisany na rok z możliwością przedłużenia o kolejny. Najważniejszym powodem, dla którego zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu było to, że po prostu chciałem trafić do takiego wspaniałego i wielkiego klubu oraz móc rywalizować z największymi klubami na świecieChętnie zostanę najlepszym ambasadorem Afryki w polskiej lidze” – mówi Marokańczyk, który oficjalnie będzie pierwszym siatkarzem z Afryki, który trafia do PlusLigi.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/informacja własna