Z Rzeszowa do Nysy. Stal z nowym rozgrywającym

Marcin Komenda po sezonie 2019/2020 odszedł z Asseco Resovii Rzeszów, nie musiał jednak długo szukać nowego pracodawcy. Rozgrywający reprezentacji Polski dołączył właśnie do beniaminka PlusLigi, Stali Nysa. Siatkarz ze Stalą Nysa związał się rocznym kontraktem.

 

Grać regularnie

 

Po latach spędzonych w Spale, Kielcach oraz Katowicach Marcin Komenda przed minionym sezonem zasilił szeregi Asseco Resovii Rzeszów. Rozgrywający miał być jedną z pierwszoplanowych postaci zespołu walczącego o najwyższe cele. Jednak rzeszowianie zajęli dopiero trzynaste miejsce, wygrywający tylko siedem spotkań. Po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu rozpoczęli budowę zespołu na sezon 2020/2021, której ponownie filarem miał być Marcin Komeda. Kilka tygodni temu kontrakt w Rzeszowie podpisał Fabian Drzyzga, a pozycja Marcina Komendy nie była taka pewna. W poszukiwaniu regularnej gry Marcin Komeda zdecydował się na rozwiązanie dwuletniego kontraktu z Asseco Resovią Rzeszów i jak dziś poinformowali włodarze Stali Nysa siatkarz zasili szeregi drużyny z Opolszczyzny. O miejsce w wyjściowym składzie Marcin Komeda będzie rywalizował z Patrykiem Szczurkiem. Regularna gra na rok przed igrzyskami była kluczowa dla Marcina Komendy, który jest jednym z kandydatów do wyjazdu do Tokio.

 

Na podpisanie kontraktu w Nysie zdecydował się również Zbigniew Bartman, który podobnie jak Komenda, przenosi się na Opolszczyznę z Rzeszowa. Wczoraj klub poinformował, że na libero w Nysie będzie występował Michał Ruciak, który ostatnie sezony bronił barw klubu z Radomia. Z francuskiej Ligue A do Stali Nysa przenosi się także atakujący Wassim Ben Tara.

 

 

W ostatnich tygodniach Stal Nysa uzyskała pozytywny wynik audytu i została dopuszczona do rozgrywek PlusLigi. Celem podopiecznych Krzysztofa Stelmacha będzie bezpieczne utrzymanie się w siatkarskiej ekstraklasie. Jak do tej pory swoje kontrakty przedłużyli Patryk Szczurek, Kamil Dembiec, Moustapha M’Baye, Mariusz Schamlewski oraz Maciej Zajder.

 

 

 

Źródło: stalnysa.pl/opracowanie własne