Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Planowane są mecze sparingowe

Od 1 czerwca trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. W pierwszej części treningów udział bierze dziewiętnastu zawodników. Zgrupowanie zakończy się 13 czerwca, a kolejne zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca. Trener Vital Heynen ma także w planach mecze kontrolne, które miałyby się odbyć pod koniec lipca.

 

W poniedziałek (1 czerwca) w Spale spotkało się dziewiętnastu zawodników oraz sztab szkoleniowy, aby odbyć pierwsze z dwóch zaplanowanych na ten sezon zgrupować. Pierwszego dnia wszyscy siatkarze oraz sztab przeszli testy na obecność koronawirusa. Wszystkie okazały się negatywne. Zawodnicy rozpoczęli od lekkich ćwiczeń. „To ważne, by spokojnie zacząć, obudzić organizmy zawodników. Potem ten okres przygotowawczy będzie kontynuowany w klubach. Będziemy mieli gwarancję, że wrócą w niezłej formie fizycznej, oczywiście w stosunku do tak długiej przerwy” – zaznaczył asystent Vitala Heynena, Michał Mieszko Gogol. Szkoleniowiec reprezentacji Polski zamierza swoim zawodnikom stopniowo zwiększać obciążenia. Biało-czerwoni mają już za sobą treningi na piachu. „Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy kontakt z piłką po takiej przerwie nie był najgorszy. Dobrze, że zaczynamy w spokojnym rytmie, żałuję, że nie ma już czynnych kortów tenisowych w ośrodku” – mówił libero Paweł Zatorski.

 

 

Będą sparingi

 

W tym sezonie reprezentacyjnym nie odbędą się żadne oficjalne spotkania. Liga Narodów została odwołana, a Igrzyska Olimpijskie przesunięto na przyszły rok. Podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrają jednak mecze kontrolne z europejskimi zespołami. Sparingi miałyby się odbyć pod koniec lipca, czyli po drugim zaplanowanym zgrupowaniu. W dniach 27-29 lipca miałby się odbyć turniej towarzyski, w którym oprócz reprezentacji Polski, udział mieliby wziąć Finowie i Estończycy. „Cztery mecze towarzyskie, które chcemy rozegrać pod koniec lipca, zostały uzgodnione już z trenerem i zawodnikami. Robimy to dla naszych kibiców, ale też sponsorów. Nie chcemy w tym okresie całkowicie zapomnieć o siatkówce na żywo” – powiedział Kasprzyk. Polski Związek Piłki Siatkowej cały czas prowadzi jednak rozmowy z potencjalnymi sparingpartnerami dla biało-czerwonych. Póki co nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat drużyn, z którymi pod koniec lipca mieliby się zmierzyć Polacy.

 

Reprezentanci Polski aktualnie trenują w następującym składzie:

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda, Fabian Drzyzga

atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Dawid Konarski

środkowi: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Mateusz Bieniek

przyjmujący: Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Wilfredo Leon, Bartosz Kwolek, Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz

libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl/www.skra.pl/opracowanie własne