Reprezentant Brazylii wzmacnia Cerrad Enea Czarnych Radom

Karuzela transferowa również w zespole z Radomia nabrała tempa, dziś włodarze klubu poinformowali o podpisaniu kontraktu z przyjmującym reprezentacji Brazylii, Lucasem Eduardo Lóhem. Siatkarz do Radomia przenosi się z SESI São Paulo, co ciekawe w przeszłości przyjmujący grał już w Polsce, kiedy to reprezentował barwy zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

 

 

 

Lucas Eduardo Lóh pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzimej lidze, a w 2010 roku dołączył do jednego z czołowych zespołów ligi brazylijskiej Sady Crouzeiro, gdzie grał do 2012 roku. W tym czasie przyjmujący wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Brazylii. Kolejnym klubem był Minas Tênis Clube, gdzie Lucas Eduardo Lóh grał w latach 2012-2014. W 2014 roku przyjmujący zdecydował się na opuszczenie rodzinnej Brazylii, a jego wybór padł na plusligowy zespół z Kędzierzyna-Koźla. Jednak polska przygoda Lucasa Eduardo Lóha trwała tylko rok, i po zakończeniu sezonu przyjmujący wrócił do Brazylii. W kolejnych latach Lucas Eduardo Lóh sięgał po kolejne medale z brazylijskimi klubami, a również zadebiutował w reprezentacji narodowej. W sezonie 2017/2018 Lucas Eduardo Lóh ponownie opuścił Brazylię, jednak tym razem jego wybór padł na turecki Halbank Ankara, z którym wywalczył mistrzostwo kraju oraz Puchar Turcji. Natomiast od 2018 roku przyjmujący związany był z SESI São Paulo, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 Lucas Eduardo Lóh zdecydował się na ponowny powrót do PlusLigi, jednak tym razem przyjmujący zasili szeregi Cerradu Enea Czarnych Radom. Wicemistrz Świata z 2018 roku z polskim zespołem związał się rocznym kontraktem. Warto dodać, że oprócz medalu Mistrzostw Świata Lucas Eduardo Lóh  ma na swoim koncie medale Ligi Światowej, Mistrzostw Ameryki Południowej oraz Igrzysk Panamerykańskich.

 

O miejsce w wyjściowym składzie Lucas Eduardo Lóh rywalizować będzie z Bartoszem Firsztem oraz Brendenem Sanderem. W zespole pozostali również Mateusz Masłowski, Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik oraz Michał Kędzierski. Natomiast zespół opuścili tacy zawodnicy jak Dejan Vinćić, Alen Pajenk, Michał Ruciak czy Karol Butryn.

 

 

 

 

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne