Memoriał Wagnera w innym terminie

Światowa epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie dziedziny życia, w tym sport. Nie oznacza to jednak, że w tym roku nie odbędzie się żaden turniej, organizatorzy Memoriału Wagnera zapowiadają bowiem, że impreza zostanie rozegrana, co prawda nie w lipcu, ale trwają prace nad wyznaczeniem nowego terminu.

 

Przymusowa zmiana

 

Początkowo tegoroczna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera została zaplanowana na 9-11 lipca i miała być przygotowaniem do Igrzysk Olimpijskich. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymusiła jednak zmiany w siatkarskim terminarzu, które dotknęły również memoriału. „Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie. Mając na uwadze naszych najlepszych kibiców nie chcemy narażać ich na dodatkowe koszty czy niedogodności. Dziś potwierdzamy, że Memoriał nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Chcemy by kibice zdążyli ewentualnie anulować rezerwacje w hotelach czy zmienić swoje plany na początek lipca. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, bo to właśnie oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie” – mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

 

Organizatorzy cały czas starają się, by Memoriał Huberta Jerzego Wagnera został rozegrany jeszcze w tym roku, oczywiście pod warunkiem, że będzie to możliwe i bezpieczne. Jeśli jednak okaże się, że tegoroczna edycja turnieju zostanie odwołana, kibice, którzy już zakupili bilety, będą mogli wykorzystać je w przyszłym roku. Gospodarz Memoriału, miasto Kraków również wyraża chęć by gościć u siebie tą prestiżową imprezę. „Kraków zawsze z radością gości najlepszych kibiców świata, mamy nadzieję że w nowym terminie będzie to możliwe” – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i dodaje: „Memoriał na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń sportowych w naszym mieście. W ostatniej edycji zebrał mnóstwo pochwał i chcemy, by już po raz szósty nasi mieszkańcy i goście mieli okazję do wspaniałej zabawy i podziwiania na żywo mistrzów świata”.

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne