Marcin Kania zostaje w Aluron Virtu CMC Zawiercie

Marcin Kania to jeden z najmłodszych zawodników grających w Aluron Virtu CMC Zawiercie. Środkowy w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował właśnie w barwach Jurajskich Rycerzy, a dobra postawa Kani skutkowała przedłużeniem kontraktu o kolejny sezon. „Progres, jaki zrobił przez ostatnie dwa lata, na pewno jest zauważalny”- mówi Dominik Kwapisiewicz.

 

 

Marcin Kania pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w rodzinnym Krakowie, gdzie reprezentował barwy drużyny Wawel Kraków. Wraz z zespołem młody środkowy wziął udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich, gdzie swoją dobrą postawą zwrócił uwagę sztabu trenerskiego AKS-u Rzeszów. W Rzeszowie Marcin Kania spędził trzy lata, a w tym czasie wywalczył mistrzostwo Polski kadetów, srebrny medal rozgrywek juniorskich oraz wicemistrzostwo Młodej Ligi. Po dobrych sezonach spędzonych na rzeszowskich parkietach siatkarz wrócił do Krakowa, a tym razem dołączył do pierwszoligowego zespołu AGH Kraków, gdzie był jednym z wyróżniających się zawodników. Dobra postawa na ligowych parkietach skutkowała powołaniem Marcina Kani do reprezentacji Polski U-23. W sezonie 2017/2018 środkowego zauważyli włodarze Aluron Virtu CMC Zawiercie, a wtedy Marcin Kania związał się z klubem na dwa lata. Przez ten czas zawodnik nabrał doświadczenia i był ważną postacią Jurajskich Rycerzy.  Tylko w ostatnim sezonie i tylko na parkietach PlusLigi Marcin Kania wystąpił w dziewiętnastu meczach i do dorobku dziesiątej drużyny sezonu dołożył sto trzynaście punktów. Zarówno zawodnik jak i klub są zadowoleni ze współpracy, a kontrakt Marcina Kani został przedłużony. „Apetyt rośnie w miarę jedzenia. W pierwszym sezonie byłem debiutantem, wchodziłem tu z I ligi po naukę, ale udało się też kilka meczów zagrać. Rok później była taka sytuacja, że na początku było nas na środku tylko dwóch zdrowych, więc przez pierwszą część rozgrywek grałem w pełnym wymiarze. Teraz chcę wywalczyć sobie miejsce i pokazywać się z jak najlepszej strony również w tym sezonie”- mówi Marcin Kania.

 

 

Niedawno klub poinformował o rozstaniu ze sporą grupą zawodników, bowiem w przyszłym sezonie w barwach Jurajskich Rycerzy nie zobaczymy Łukasza Swodczyka, Bartosza Gawryszewskiego, Marcina Walińskiego, Wojciecha Ferensa, Nikolaya Pencheva, Alexandre Ferreiry, Piotra Lipińskiego, Arasha Dosjanha, Pietera Verheesa. Natomiast włodarze klubu starają się zbudować równie mocną drużynę, a w ostatnich tygodniach do zespołu dołączyła para rozgrywających Mxymiliano Cavanna oraz  Ǵorgi Ǵorgiew, przyjmujący Garrett Muagututia oraz środkowy Flavio Gulaberto. W Aluron Virtu CMC nie dojdzie również do zmiany na ataku, bowiem swoje kontrakty przedłużyli Mateusz Malinowski oraz Grzegorz Bociek.

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne