Kolejne porozumienia w Katowicach. Kohut przedłużył kontrakt

Kilka tygodni temu dotarła do nas informacja o przedwczesnym rozwiązaniu kontraktów przez włodarzy GKS-u Katowice. Obecnie klub z Katowic stara się dojść do porozumienia ze wszystkimi zawodnikami, a dziś poinformowano że kompromis osiągnięto w rozmowach z Emanuelem Kohutem oraz Maciejem Fijałkiem. Słowacki środkowy pozostanie w zespole na sezon 2020/2021.

 

 

 

Emanuel Kohut z GKS-em Katowice związany jest od 2017 roku i od tego momentu jest ważną postacią w zespole ze Śląska. Wcześniej pochodzący ze Słowacji środkowy zdobywał doświadczenie na parkietach słowackich, niemieckich oraz włoskich. To właśnie z włoskiej Serie A Emanuel Kohut przeniósł się do PlusLigi, bowiem w 2016 roku zdecydował się opuścić drużynę Pallavolo Piacenza, a jego wybór padł na zespół z Radomia. Jednak na Mazowszu środkowy spędził tylko rok, i zdecydował się na reprezentowanie barw zespołu z Katowic. Od początku swojej przygody w GKS-ie Katowice Kohut był jednym z podstawowych zawodników. Choć w sezonie 2019/2020 środkowy wystąpił tylko w trzynastu meczach to nawet na krótkich zmianach wnosił do zespołu nową jakość. Po przedwczesnym zakończeniu sezonu i rozwiązaniu kontraktu przez włodarzy GKS-u Katowice Kohut osiągnął porozumienie z klubem. Emanuel Kohut to kolejny zawodnik, który osiągnął porozumienie z klubem i w sezonie 2020/2021 dalej będzie bronił barw drużyny ze Śląska, wcześniej na taki krok zdecydował się Adrian Buchowski.

 

 

 

Porozumienie z klubem osiągnął również Maciej Fijałek, który z katowicką drużyną związany jest jeszcze od czasów gry w rozgrywkach I Ligi. Doświadczony rozgrywający wraz z klubem wywalczył awans do siatkarskiej ekstraklasy i był kapitanem zespołu. W minionym sezonie, gdzie GKS Katowice zajął szóste miejsce, Maciej Fijałek wystąpił w dwudziestu meczach, jednak najczęściej były to krótkie zmiany zadaniowe. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy zawodnika, bowiem klub zdecydował się nie przedłużać kontraktu z Maciejem Fijałkiem.

 

 

 

Z zespołem pożegnał się również Dariusz Daszkiewicz, którego zastąpił Grzegorz Słaby. Wciąż ważne kontrakty z katowickim klubem mają  Jan Firlej, Jakub Jarosz, Kamil Drzazga, Miłosz Zniszczoł, Jan Nowakowski, Jakub Szymański, Kamil Kwasowski. Natomiast z zespołem pożegnał się jeden z liderów, Rafał Szymura, który przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Katowiczanie przygotowania do sezonu 2020/2021 rozpoczną 6 lipca, a w kolejnych dniach włodarze klubu będą odsłaniać karty kolejnych zawodników.

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne