Kewin Sasak zostaje w Gdańsku

Kewin Sasak barw klubu z Gdańska broni od rozgrywek 2018/2019, a teraz zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu z zespołem. Atakujący o miejsce w wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez trenera Michała Winiarskiego będzie walczył z doświadczonym Mariuszem Wlazłym. 

 

 

 

Pochodzący z Dębicy Kewin Sasak przygodę z siatkówką rozpoczynał w barwach MKS-u MDK Warszawa, skąd później przeniósł się do Białegostoku. W 2017 roku młody atakujący zadebiutował w pierwszoligowych rozgrywek, bowiem dołączył do ówczesnego zespołu MKS-u Ślepska Suwałki. Mimo młodego wieku Kewin Sasak był ważną postacią drużyny z Podlasia, a jego dobra postawa została dostrzeżona przez włodarzy Trefla Gdańsk. W 2018 roku atakujący dołączył do Gdańskich Lwów, gdzie był zmiennikiem Macieja Muzaja. W sezonie 2019/2020 Kewin Sasak o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z Bartoszem Filipiakiem i wystąpił w dwudziestu czterech ligowych meczach. Młody zawodnik wykorzystywał swoje szansę, a do dorobku drużyny dołożył dwadzieścia siedem punktów. „Kewin Sasak to młody atakujący, w którym ja osobiście widzę ogromny potencjał, więc bardzo się cieszę, że zostaje on w Gdańsku. Wobec transferu Mariusza Wlazłego cieszę się również, że Kewin na treningach będzie mógł podpatrywać tak doświadczonego zawodnika i czerpać z jego wiedzy. Uważam, że jeżeli Kewin będzie się dalej rozwijał i pracował tak jak do tej pory, to posiada on wszystkie warunki, by w przyszłości być jednym z najlepszych atakujących”- ocenił swojego podopiecznego Michał Winiarski. W nadchodzącym sezonie Kewin Sasak będzie miał możliwość treningu z Mariuszem Wlazłym, z którym również rywalizować będzie o miejsce w składzie. Radości z przedłużenia kontraktu nie kryje również sam zawodnik, którego umowa została przedłużona o rok, lecz włodarze klubu nie wykluczają kolejnego przedłużenia. „Bardzo się cieszę że zostaję w Gdańsku na kolejny rok. To będzie mój trzeci sezon w żółto-czarnych barwach. Zależało mi na dalszej współpracy z trenerem Michałem Winiarskim, a dodatkowo będę rywalizował z Mariuszem Wlazłym od którego mogę się wiele nauczyć”- powiedział Kewin Sasak.

 

 

 

Kewin Sasak to kolejny zawodnik, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Pablo Crer, Łukasz Kozub, Marcin Janusz, Maciej Olenderek oraz Fabian Majcherski. Natomiast do zespołu zdecydowali się dołączyć dwaj mistrzowie świata z 2018 roku, Mariusz Wlazły oraz Mateusz Mika.

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne