Jędrzej Gruszczyński przenosi się do Indykpolu AZS-u Olsztyn

Po zakończeniu sezonu 2019/2020 włodarze plusligowych klubów rozpoczęli budowę składów swoich drużyn na nadchodzące rozgrywki. Nie inaczej jest w Olsztynie, gdzie miejscowy zespół wzmocni nowy libero, Jędrzej Gruszczyński. Siatkarz z Indykpolem AZS-em Olsztyn związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

 

Czas na nowe wyzwania

 

Przygodę z siatkówką Jędrzej Gruszczyński rozpoczynał w 2012 roku, kiedy to reprezentował barwy KPS Progress Września. Natomiast po dwóch latach spędzonych we Wrześni młody zawodnik przeniósł się do SMS-u PZPS-u Spała, gdzie w 2016 roku został zauważony przez włodarzy ówczesnego ONICO AZS-u Polityki Warszawskiej. W Warszawie Jędrzej Gruszczyński spędził dwa sezony, gdzie początkowo pełnił rolę zmiennika lecz z czasem dostawał więcej szans na grę. Zawodnik ma na swoim koncie również sukcesy z reprezentacją Polski Juniorów, między innymi złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów z 2017 roku. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 siatkarz zdecydował się na zmianę barw klubowych, a jego wybór padł na Cuprum Lubin. W Lubinie Jędrzej Gruszczyński szybko stał się podstawowym zawodnikiem lubińskiego zespołu, a w zakończonym sezonie 2019/2020 libero zagrał w dwudziestu czterech spotkaniach. Ostatecznie lubinianie zakończyli rozgrywki na dwunastym miejscu, a libero ponownie zdecydował się na zmianę klubu. Jędrzej Gruszczyński pozostanie w PlusLidze, jednak w kolejnych rozgrywkach stanowić będzie o sile Indykpolu AZS-u Olsztyn. Umowa zawodnika została podpisana na dwa sezony.

 

Indykpol AZS Olsztyn w zakończonym przedwcześnie sezonie, z powodu pandemii koronawirusa, zmagał się z wieloma problemami. Jednym z nich była kontuzja czołowego zawodnika Jana Hadravy, a po serii porażek funkcję trenera objął Daniel Castellani. Ostatnie spotkania w sezonie olsztynianie mogli zaliczyć do udanych, a całe rozgrywki zakończyli na ósmym miejscu.

 

 

 

Źródło: indykpolaz.pl/opracowanie własne