Paweł Rusek kończy karierę!

Po wielu latach gry na siatkarskich parkietach Paweł Rusek zdecydował się zakończyć karierę zawodniczą. Doświadczony libero ostatnie lata spędził w Jastrzębskim Węglu, gdzie grał w sumie przez dziesięć sezonów. Jednak najprawdopodobniej Rusek pozostanie przy siatkówce. „Nie jest to łatwa decyzja, ale trzeba podjąć nowe wyzwanie. Będzie to coś nowego w moim życiu”- mówi były zawodnik.

 

 

 

Pochodzący z Rybnika, Paweł Rusek, przygodę z siatkówką rozpoczynał w miejscowym klubie, skąd w 2001 roku trafił do Górnika Radlin. W Radlinie Paweł Rusek spędził trzy lata, a w 2004 roku zadebiutował na plusligowych parkietach jako zawodnik Jastrzębskiego Węgla. W ciągu ośmiu lat Paweł Rusek w barwach drużyny ze Śląska sięgnął po trzy wicemistrzostwa Polski (2006, 2007, 2010), brązowy medal rozgrywek (2009), Puchar Challenge (2009), Puchar Polski (2010) oraz srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata (2011). Po zakończeniu sezonu 2011/2012 Paweł Rusek zdecydował się na zmianę klubu, a w kolejnych latach reprezentował barwy takich zespołów jak Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin czy Asseco Resovia Rzeszów. Jednak w 2018 roku libero zdecydował się na powrót do Jastrzębskiego Węgla, gdzie po zakończeniu sezonu 2019/2020 zdecydował się zakończyć karierę zawodniczą. „Pragnę podziękować wszystkim trenerom, działaczom, pracownikom Klubu oraz kolegom z drużyny. Za to, że mogłem brać udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Jastrzębski Węgiel będzie zawsze w moim sercu. Dlaczego taka moja decyzja? Pojawiła się pewna fajna opcja, o której z czasem kibice się dowiedzą. W związku z tym zadecydowałem, że to już czas, by skończyć granie. 37 lat na karku”- mówi Paweł Rusek. Choć rola Pawła Ruska w poszczególnych zespołach była różna, bowiem czasem libero grał pierwsze skrzypce a czasem pełnił rolę zmiennika to w każdej z drużyn był ważną postacią.

 

 

W swojej przygodzie z PlusLigą Paweł Rusek rozegrał czterysta dwadzieścia siedem spotkań. Po przysłowiowym odwieszeniu butów na kołek Paweł Rusek najprawdopodobniej pozostanie przy siatkówce w nieco innej roli, jednak na razie były siatkarz nie zdradza szczegółów. Lecz jak sam mówi jego przyszłość powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne