Jakub Wachnik kolejnym wzmocnieniem LUK Politechniki Lublin

LUK Politechnika Lublin nie zwalnia tempa w budowie składu, który ma wprowadzić klub do najwyższej klasy rozgrywek. Do pierwszoligowego zespołu dołączył przyjmujący Jakub Wachnik, który ostatni sezon spędził we francuskim Cambra VB i jest trzecim nowy siatkarzem klubu z Lublina. Wcześniej do drużyny dołączyli Neven Majstorović i Szymon Romać.

 

Kolejny powrót do Polski

 

Jakub Wachnik swoją przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczynał w ekipie Czarnych Radom. W sezonie 2009/2010 występował w zespole SMS PZPS Spała, po czym ponownie związał się z ekipą z Radomia. Tam występował przez kolejnych pięć lat, a od sezonu 2012/2013 reprezentował barwy pierwszego zespołu. Razem z radomskim klubem zdobył już w pierwszym sezonie mistrzostwo I Ligi, a tym samym awans do PlusLigi. Po pięciu latach na Mazowszu postanowił spróbować sił poza granicami Polski i przez rok występował w belgijskim Volley Precura Antwerpia (2015/2016). Na swoim koncie ma także występy w takich klubach jak Effector Kielce (2016-2018) oraz Cuprum Lubin (2018/2019). Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania w Polsce i szansę wprowadzenia kolejnego już klubu do najwyższej klasy rozgrywek.

 

Kompletowanie silnej ekipy w toku

 

Wcześniej władze LUK Politechniki Lublin poinformowały o zakontraktowaniu aktualnego mistrza Europy, libero Nevena Majstorovicia, o czym pisaliśmy TUTAJ, a także atakującego Szymona Romacia, o czym z kolei przeczytacie TUTAJ. Przed ogłoszeniem pierwszego z hitowych transferów, klub poinformował o pozostaniu w klubie sześciu graczy, w tym przyjmujących Pawła Rusina i Szymona Seligi, z którymi o miejsce w składzie będzie walczył Jakub Wachnik.

 

Dotychczasowe transfery wzmagają oczekiwania kibiców, ale też włodarzy klubu względem zbliżających się rozgrywek. Lublinianie mają jeszcze do odkrycia kilka niewiadomych, które kibice z pewnością poznają w najbliższych dniach.

 

Źródło: Informacja własna