Kolejne zmiany w Stali Nysa. Zbigniew Bartman dołącza do zespołu

Choć w dalszym ciągu nie ma oficjalnej decyzji o dopuszczeniu Stali Nysa do rozgrywek PlusLigi to włodarze miejscowego klubu nie próżnują i dziś poinformowali o podpisaniu kontraktu ze Zbigniewem Bartmanem, który w Nysie zagra na pozycji przyjmującego. Kontrakt siatkarza został podpisany na rok.

 

Zbigniew Bartman jest doświadczonym zawodnikiem, a w swojej karierze występował zarówno jako atakujący, jak i przyjmujący. W poprzednich latach zawodnik grał w wielu zagranicznych oraz polskich klubach. W 2011 roku wraz z Jastrzębskim Węglem wywalczył klubowe wicemistrzostwo świata, a w 2013 roku sięgnął po mistrzostwo Polski wraz z Asseco Resovią Rzeszów, a później zdecydował się na grę poza PlusLigą. Sezon 2013/2014 Zbigniew Bartman spędził we włoskiej Modenie, a po zakończeniu sezonu zdecydował się wrócić do Jastrzębskiego Węgla. Na Śląsku siatkarz spędził rok, a w kolejnych latach zbierał doświadczenie na parkietach Chin, Francji, Kataru, Turcji oraz Argentyny. Z UPCN San Juan Vóley wywalczył mistrzostwo Argentyny, wicemistrzostwo Ameryki Południowej, a swoją przygodę w lidze argentyńskiej zakończył brązowym medalem rozgrywek. W swoim dorobku Zbigniew Bartman ma również mistrzostwo Turcji oraz Puchar Kataru. Ostatni sezon Zbigniew Bartman spędził w Asseco ResoviI Rzeszów, gdzie grał jako atakujący i wystąpił w dziewiętnastu meczach, a dla swojego zespołu zdobył ponad dwieście sześćdziesiąt punktów. Cały zespół Rzeszowa rozgrywek 2019/2020 nie może zaliczyć do udanych, zespół zajął bowiem dopiero trzynaste miejsce. Po zakończeniu sezonu Zbigniew Bartman zdecydował się opuścić Podkarpacie, a w nadchodzących rozgrywkach reprezentował będzie barwy Stali Nysa. Co ciekawe siatkarz zagra jako przyjmujący, a kontrakt obowiązywać będzie przez rok.

 

Do zespołu dołączył również atakujący pochodzący z Tunezji, Wassim Ben Tara. Siatkarz pierwsze korki stawiał w rodzinnym ES Tunis, z którym sięgnął po wicemistrzostwo kraju oraz po Puchar Tunezji. W 2014 roku siatkarz przeniósł się do ligi francuskiej, gdzie spędził w sumie sześć lat, a reprezentował barwy takich zespołów jak ASUL Lyon Volley, Chaumont VB 52 oraz GFC Ajaccio VB. W trakcie gry we Francji Wassim Ben Tara zdobył Puchar Challenge, Superpuchar oraz mistrzostwo Francji, a także dwa tytuły wicemistrza kraju. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 atakujący zdecydował się przenieść do Polski, a jego wybór padł na zespół Stali Nysa. O miejsce w wyjściowym składzie Wassim Ben Tara rywalizować będzie z Łukaszem Kaczorowskim.

 

 

 

 

Źródło: stalnysa.pl/opracowanie własne