Wicemistrz Europy wraca do Serie A

Wicemistrz Europy z 2019 roku, Tonček Štern, po roku wraca do włoskiej Serie A i w nadchodzących rozgrywkach będzie zawodnikiem zespołu Kioene Padova. Atakujący reprezentacji Słowenii minione rozgrywki rozpoczynał w barwach plusligowego zespołu BKS Visła Bydgoszcz, a od stycznia związany był z tureckim Halkbankiem Ankara.

 

Tonček Štern urodził się w Mariborze, drugim co do wielkości mieście w Słowenii. Swoje pierwsze kroki jako siatkarz stawiał w słoweńskim zespole Calcit Kamnik (2013-2016), z którym wywalczył dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw kraju oraz Puchar Słowenii. W latach 2016-2019 atakujący występował we włoskiej Serie A, gdzie najpierw bronił barw Calzedonii Werona, a potem Top Volley Latina. Sezon 2019/2020 reprezentant Słowenii rozpoczynał w PlusLidze, w drużynie BKS-u Visły Bydgoszcz, w styczniu jednak zawodnik rozwiązał kontrakt z klubem i zdecydował się na przenosiny do Turcji. Tonček Štern związał się kontraktem z Halkbankiem Ankara, ale przez pandemię koronawirusa nie udało mu się dokończyć sezonu i powalczyć o medale tamtejszej ligi. Słoweniec ma na swoim koncie także wicemistrzostwo Europy, które wraz ze swoją drużyną narodową wywalczył w 2019 roku. Przypomnijmy, że Słowenia była jednym ze współgospodarzy zeszłorocznego turnieju. Najlepsze zespoły Europy rywalizowały ze sobą na holenderskich, belgijskich, francuskich oraz słoweńskich parkietach, a mecze finałowe odbyły się w Paryżu.

 

 

Trwa budowa drużyny 

 

W zbliżającym się sezonie ligowym Tonček Štern będzie reprezentował barwy drużyny Kioene Padova, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. „Kioene Padova zawsze była zespołem o wielkim potencjale. Zawsze dobrze słyszałem o tym klubie, dlatego cieszę się z tego wyboru i postaram się odwdzięczyć za zaufanie, jakim mnie obdarzono” – zaznacza słoweński atakujący i dodaje: „Będziemy mieli okazję stworzyć tożsamość naszego zespołu. Ponadto, jako młoda grupa zawodników, będziemy chcieli się rozwijać”.

 

Do tej pory klub z Padwy potwierdził, że na kolejny sezon w zespole zostają Marco Volpato oraz Marco Vitelli, a pierwszym nowym zawodnikiem, który zasili szeregi drużyny jest reprezentant Słowenii.

 

 

Źródło: Informacja własna/www.pallavolopadova.com