Szymon Romać atakującym zespołu z Lublina

Pierwszoligowy klub z Lublina zbroi się na kolejne rozgrywki ligowe. Nowym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy LUK Politechniki Lublin jest Szymon Romać. 27-letni atakujący wraca do Polski po dwóch latach gry we francuskiej Ligue B, gdzie występował w zespole Cambrai VB. Wcześniej do zespołu dołączył mistrz Europy, Neven Majstorović.

 

Szymon Romać profesjonalną karierę rozpoczął w zespole z Radomia, z którym dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów (2010, 2011). W 2011 roku podczas turnieju finałowego został wybrany najlepszym przyjmującym oraz MVP. W tamtym czasie Romać występował także w juniorskiej reprezentacji kraju, z którą w 2010 roku wygrał Turniej Kwalifikacyjny do mistrzostw Europy juniorów, ale nie dostał on powołania na rozgrywki finałowe. W sezonie 2011/2012 atakujący bronił barw zespołu Cuprum Lubin, który wówczas występował w I Lidze. Kolejne dwa lata Romać spędził w Energetyku Jaworzno. W 2014 roku zawodnik zdecydował się na powrót do Lubina, który miał rozpocząć swoją przygodę z PlusLigą. Tym razem w rodzinnym mieście Szymon Romać spędził dwa sezony. W rozgrywkach 2016/2017 atakujący bronił barw ówczesnego LOTOSU Trefla Gdańsk, a kolejny sezon spędził w PGE Skrze. Z zespołem z Bełchatowa sięgnął on po mistrzostwo kraju oraz Superpuchar Polski. W barwach bełchatowskiej drużyny nie dostawał on zbyt wielu okazji do gry, dlatego też po zakończeniu rozgrywek zdecydował się wyjechać za granicę, a jego wybór padł na francuską Ligue B, gdzie bronił barw zespołu Cambrai VB. Po dwóch latach gry we Francji Romać wraca do Polski i w nadchodzących rozgrywkach będzie on zawodnikiem pierwszoligowej drużyny LUK Politechniki Lublin.

 

 

Zmiany mają pomóc w awansie do PlusLigi

 

Do tej pory włodarze LUK Politechniki Lublin przedłużyli kontrakty z sześcioma graczami: Pawłem Rusinem, Kamilem Durskim, Jędrzejm Gossem, Szymonem Seligą, Kamilem Szaniawskim, Radosławem Sterną oraz Rafałem Cabajem. Z klubem pożegnało się ośmiu siatkarzy w tym jeden z liderów lubelskiej drużyny w sezonie 2019/2020, Damian Wierzbicki. Ponadto z lubelskiej drużyny odeszli także Bartłomiej Giza, Roman Oroń, Szymon Pałka, Sławomir Stolc, Bartosz Zrajkowski, Paweł Toborek oraz Sho Takahashi. Pierwszym nowym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z klubem jest aktualny mistrz Europy, Neven Majstorović, o którego transferze więcej przeczytacie TUTAJ. Z kolei drugą nową postacią w ekipie jest wspomniany już Szymon Romać.

 

 

 

Źródło: Informacja własna