Serbowie zostają w PGE Skrze

W nadchodzących rozgrywkach w barwach PGE Skry nadal oglądać będziemy Milana Katicia oraz Dušana Petkovicia. Dla przyjmującego będzie to czwarty sezon spędzony w Bełchatowie, a dla atakującego drugi. „Cieszę się bardzo, że tej klasy siatkarze z Serbii będą w kolejnym sezonie w PGE Skrze Bełchatów” – powiedział Konrad Piechocki. 

 

„Serbska mafia” zostaje na pokładzie

 

Dušan Petković przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczynał w sezonie 2009/2010, kiedy to bronił barw Radnički Kragujevac. Po zakończeniu sezonu siatkarz zdecydował się na pozostanie w lidze serbskiej, ale zmienił klub, a jego wybór padł na drużynę Crvena Zvezde Belgrad. W Belgradzie atakujący spędził cztery lata i wywalczył cztery mistrzostwa kraju oraz srebrny medal rozgrywek, trzy pucharu oraz taką samą liczbę superpucharów Serbii. W kolejnych latach Dušan Petković zbuerał doświadczenie na parkietach we Francji, gdzie przez dwa sezony z sukcesami reprezentował AS Volley Cannes, w Katarze oraz we włoskiej Serie A. Reprezentując Globo Banca Popolare del Frusinate Sora Dušan Petković był jednym z najlepszych zawodników ligi włoskiej, ale po dwóch latach spędzonych we Włoszech Serb zdecydował się na zmianę klubu oraz ligi. Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Dušan Petković dołączył do PGE Skry Bełchatów. Na przestrzeni całych rozgrywek o miejsce w wyjściowym składzie serbski atakujący rywalizował z Mariuszem Wlazłym. Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami trenera zespołu obaj atakujący mieli szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności na dłuższym dystansie meczowym. Dušan Petković w trakcie trwania sezonu pokazał się z dobrej strony, co spowodowało, że Serb zostanie w PGE Skrze na kolejny sezon. „PGE Skra to jest świetnie poukładana, nie tylko siatkarsko, ale również organizacyjnie, więc cieszę się, że zostałem w klubie. Następny sezon może być tylko lepszy. W ostatnim zrobiliśmy dobrą robotę, a teraz przed nami także Liga Mistrzów. Nie ukrywam, że nie mogę się doczekać i wierzę, że będziemy zdobywać kolejne sukcesy” – powiedział atakujący.

 

Na pozostanie w Bełchatowie zdecydował się również Milan Katić, dla którego nadchodzący sezon będzie czwartym w barwach PGE Skry. Serbski przyjmujący z bełchatowskim zespołem do tej pory wywalczył mistrzostwo kraju (2018) oraz dwa Superpuchary Polski (2017, 2018). 27-letni siatkarz w minionym sezonie ponownie udowodnił, że pełni bardzo ważną rolę w zespole i prezentuje dobrą siatkówkę. „To będzie już mój czwarty sezon w Bełchatowie, z czego bardzo się cieszę. Przez te wszystkie lata zdążyłem pokochać PGE Skrę. W przyszłym sezonie powalczymy nie tylko o kolejne mistrzostwo Polski, ale również Ligę Mistrzów, a ja lubię wyzwania. Liczę na wsparcie kibiców i mam nadzieję, że razem będziemy cieszyć się z sukcesów na koniec sezonu” – mówi Milan Katić.

 

 

Stabilność przede wszystkim

 

Prezes klubu z Bełchatowa, Konrad Piechocki, nie ukrywa swojej radości z powodu pozostania w zespole reprezentantów Serbii. „Cieszę się bardzo, że tej klasy siatkarze z Serbii będą w kolejnym sezonie w PGE Skrze Bełchatów. Od wielu lat gracze z tego kraju są bardzo cenieni na rynku europejskim, grają w wielu utytułowanych klubach. Tym bardziej jest to miłe, że przez tyle lat przez PGE Skrę przewinęli się tak znakomici gracze jak Srećko Lisinac czy Aleksandar Atanasijević, a dziś są to Milan czy Dušan. Ich wielką zaletą jest również fakt, że dodają wartość w postaci swojego podejścia mentalnego i funkcjonowania w grupie, co jest niezwykle ważne. Oczywiście kluczowe są umiejętności siatkarskie, które prezentują. Milan jest z nami od kilku sezonów i szczególnie w ostatnim pokazał, jak wartościowym jest zawodnikiem. To siatkarz, którego w składzie chciałby mieć każdy trener i u nas również uzyskał rekomendację do pozostania od Michała Mieszka Gogola. Dušan w poprzednim sezonie pokazał, że jest bardzo dobrym siatkarzem i wierzę, że w kolejnym roku może grać jeszcze lepiej i przyczyniać się do wielu sukcesów PGE Skry, czego jemu i całemu klubowi życzę” – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

 

Do tej pory klub z Bełchatowa poinformował o tym, że trenerem zespołu nadal będzie Michał Mieszko Gogol. Z drużyną pożegnali się z kolei Artur Szalpuk, Kamil Droszyński oraz Mariusz Wlazły, który w kolejnym sezonie występował będzie w Treflu Gdańsk, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Klub ogłosił natomiast pozyskanie Mikołaja Sawickiego oraz Mateusza Bieńka, który w PGE Skrze występował będzie na zasadzie wypożyczenia z Cucine Lube Civitanovy, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ponadto w zespole na kolejny sezon zostają Milan Katić i Dušan Petković.

 

 

 

Źródło: http://www.skra.pl/informacja własna