Mariusz Wlazły wzmacnia gdański zespół

Jeszcze przed oficjalnym zakończeniem minionego sezonu Mariusz Wlazły ogłosił, że po siedemnastu latach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów zmieni klub. Od tego czasu istniało wiele spekulacji na temat nowego zespołu atakującego, ale dziś wszystkie plotki zostały rozwiane przez włodarzy Trefla Gdańsk, którzy ogłosili podpisanie kontaktu z Wlazłym.

 

Mariusz Wlazły pierwsze kroki stawiał w rodzinnym Wieluniu, a potem grał w SPS Zduńska Wola, skąd w 2003 roku przeniósł się do Bełchatowa. Przez siedemnaście lat atakujący sukcesywnie wypracowywał swoją pozycję w bełchatowskim zespole, stając się jego filarem i ikoną. Mariusz Wlazły odnosił wiele sukcesów wraz z PGE Skrą Bełchatów, zarówno w PlusLidze jak i na międzynarodowych parkietach. Atakujący ma w swojej kolekcji dziewięć złotych medali mistrzostw Polski, dwa srebrne oraz brązowe krążki rozgrywek, siedem Pucharów Polski oraz cztery Superpuchary. Nie sposób nie wspomnieć o zmaganiach w Lidze Mistrzów, gdzie bełchatowianie maja na swoim koncie dwa brązowe medale oraz srebro tych rozgrywek, a w Klubowych Mistrzostwach drużyna, z Mariuszem Wlazłym w składzie, dwukrotnie sięgała po klubowe wicemistrzostwo świata, a w 2012 roku zespół wywalczył brązowy medal. W ostatnich latach włodarze PGE Skry Bełchatów sukcesywnie szukali zmiennika dla Mariusza Wlazłego, a w ostatnim sezonie o miejsce w wyjściowym składzie Polak rywalizował z Dušanem Petkoviciem. Ostatecznie Mariusz Wlazły wystąpił w dziewiętnastu meczach PlusLigi, a na konto swojego zespołu dopisał sto osiemdziesiąt jeden punktów. Jak do tej pory atakujący tylko raz występował poza Bełchatowem, kiedy to w 2015 roku wspomógł katarski klub Al-Arabi Ad-Dauha. W sezonie 2020/2021 Mariusz Wlazły zasili szeregi Trefla Gdańsk, gdzie jego trenerem będzie wieloletni kolega z boiska, Michał Winiarski. Z ekipą Gdańskich Lwów atakujący związał się rocznym kontraktem. „To oczywiście dla mnie duża zmiana, ponieważ tym 17 sezonom w Bełchatowie towarzyszyło wiele wspaniałych emocji i nie jest to łatwe, by zostawić to miejsce po takim czasie. Jestem jednak też ciekaw nowych wyzwań, na które czekam z niecierpliwością w nowym mieście i klubie. Czuję, że jestem na tę zmianę w pełni gotowy. Dużo rozmawiałem z Michałem Winiarskim i oczywiście to także dzięki niemu przeszedłem do Gdańska, ale podejmując tę decyzję chciałem też, by była ona odpowiednia dla mojej rodziny, moich dzieci. Trefl posiada jeden z najlepszych ośrodków szkolenia siatkarskiej młodzieży, w którym będzie się mógł rozwijać mój syn, a sam Gdańsk to wspaniałe miasto. Tak naprawdę analizując różne aspekty tej zmiany, znalazłem same pozytywy. Sportowo zawsze chcę sięgać jak najwięcej i również z takim nastawieniem będę tutaj pracował i pomagał też moim kolegom z drużyny” – mówił Mariusz Wlazły.

 

Mariusz Wlazły to drugi zawodnik, który zdecydował się dołączyć do Trefla Gdańsk. Wcześniej na taki krok zdecydował się inny Mistrz Świata z 2014 roku, Mateusz Mika. Natomiast włodarze klubu przedłużyli kontrakty z kilkoma podstawowymi zawodnikami Łukaszem Kozubem, Marcinem Januszem, Fabianem Majcherskim oraz Maciejem Olenderek. W najbliższych dniach włodarze klubu odsłaniać będą kolejne karty przed sezonem 2020/2021.

 

 

 

Źródło: http://www.treflgdansk.pl/informacja własna