GKS Katowice planuje powrót do treningów

Tegoroczna edycja PlusLigi rozpocznie się już 11 września, tym samym wiele klubów do przygotowań do sezonu wróci już na początku lipca. Jednym z takich zespołów jest GKS Katowice, który do treningów wróci już za miesiąc. W najbliższym czasie włodarze klubu zaprezentują również zawodników, którzy w sezonie 2020/2021 będą stanowić o sile zespołu.

 

 

 

GKS Katowice oficjalne przygotowania do rozgrywek rozpocznie już 6 lipca, jednak nim zawodnicy rozpoczną pracę w hali czekają na nich badania lekarskie. Dopiero potem zespół rozpocznie regularne treningi zarówno te czysto siatkarskie jak i zajęcia w siłowni. Podobnie jak w przypadku innych drużyn powrót do treningów odbywał się będzie stopniowo, bowiem w ostatnich miesiącach zawodnicy nie mieli okazji do regularnych ćwiczeń. Według planu nowego trenera GKS-u Katowice, Grzegorza Słabego, drużyna ma trenować dwa razy dziennie przez cały lipiec. Natomiast w sierpniu trener chciałby rozegrać mecze sparingowe, które pozwolą sprawdzić poziom przygotowania zespołu i wprowadzić zawodników w rytm meczowy. Jednak na razie ciężko powiedzieć czy będzie to możliwe, choć przyszłość jest niepewna to sztab szkoleniowy katowickiej drużyny nie traci optymizmu. „Sytuacja w Polsce i na świecie mocno utrudnia zarówno wyjazdy, jak i organizację wszelkich memoriałów i turniejów towarzyskich rozgrywanych zwykle w okresie między rozgrywkami ligowymi”- mówi Grzegorz Słaby. Celem na pierwszy okres przygotowań będzie również zbudowanie relacji między zawodnikami, jednak w Katowicach pozostanie spora grupa siatkarzy co powinno ułatwić zadanie trenerowi Słabemu. Wciąż ważne kontrakty mają bowiem Jan Firlej, Jakub Jarosz, Kamil Drzazga, Miłosz Zniszczoł, Jan Nowakowski, Jakub Szymański, Kamil Kwasowski  oraz Adrian Buchowski, który osiągnął porozumienie z klubem i zdecydował się pozostać w zespole na kolejne rozgrywki. Dodatkowo włodarze klubu finalizują rozmowy z nowymi zawodnikami, którzy zostaną ogłoszeni w najbliższym czasie.

 

 

 

 

W minionym sezonie GKS Katowice zajął szóste miejsce w PlusLidze i był jedną z niespodzianek. W nadchodzących rozgrywkach 2020/2021 drużyna Grzegorza Słabego będzie chciała wygrywać kolejne spotkania, a w rezultacie utrzymać ostatni wynik. Pomóc ma w tym utrzymanie części składu z poprzedniego sezonu, który zostanie wzmocniony nowymi zawodnikami.

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne