Rafał Buszek przedłużył kontrakt z rzeszowskim zespołem

Włodarze rzeszowskiego klubu poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Rafałem Buszkiem o kolejne dwa lata. Wielokrotny reprezentant Polski w Asseco Resovii Rzeszów spędził w sumie już pięć sezonów, w których sięgał z zespołem po najwyższe trofea plusligowych rozgrywek oraz zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów.

 

Rafał Buszek pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w 2007 roku, kiedy to  dołączył do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po trzech latach spędzonych w stolicy przyjmujący zdecydował się przenieść na Podkarpacie i w sezonie 2010/2011 grał dla Asseco Resovii Rzeszów, z którą sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. Wówczas Rafał Buszek nie miał zbyt wielu szans na grę i w kolejnych sezonach został wypożyczony z Rzeszowa, najpierw do óczesnego Effectora Kielce, a później do Indykpolu AZS-u Olsztyn. W sezonie 2014/2015 siatkarz wrócił do Rzeszowa i będąc jednym z ważniejszych ogniw zespołu zdobył mistrzostwo Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Po zakończeniu rozgrywek Rafał Buszek zdecydował się jednak na zmianę barw klubowych, a jego wybór padł na zespół z Kędzierzyna-Koźla. W barwach obecnej Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przyjmujący dołożył do swojego dorobku kolejne medale mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Rafał Buszek był jednym z podstawowych zawodników opolskiego zespołu, jale po zakończeniu sezonu 2017/2018 przyjmujący zdecydował się na powrót do Asseco Resovii Rzeszów. Od tego czasu rola Rafała Buszka w zespole była bardzo różna, ale nawet wchodząc na krótką zmianę przyjmujący starał się wnosić do drużyny nową jakość. W sezonie 2019/2020 siatkarz wystąpił w pięćdziesięciu siedmiu setach i dla swojej drużyny zdobył ponad sto punktów.

 

Po ostatnich rozgrywkach, których Asseco Resovia Rzeszów nie może zaliczyć do udanych w zespole doszło do szeregu zmian. W sezonie 2020/2021 klub poprowadzi Alberto Giuliani, o czym pisaliśmy TUTAJ. Do tej pory kontrakty z klubem podpisali Fabian Drzyzga, Klemen Čebulj, Karol Butryn, Timo Tammemaa, Michał Potera oraz Jeffrey Jendryk.

 

Więcej na temat podpisania kontraktu przez amerykańskiego środkowego przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne