Olenderek i Majcherski przedłużyli kontrakty z Treflem Gdańsk

Karuzela transferowa zdecydowanie nabrała tempa, dziś włodarze Trefla Gdańsk poinformowali o przedłużeniu kontraktów z Maciejem Olenderkiem oraz Fabianem Majcherskim. Tym samym w zespole nie dojdzie do zmian na pozycji libero. Wcześniej swoje kontraktu przedłużyła para rozgrywających, Łukasz Kozub oraz Marcin Janusz.

 

 

Fabian Majcherski z Treflem Gdańsk związany jest od 2013 roku, kiedy to dołączył do zespołu grającego w rozgrywkach Młodej Ligi. Siatkarz w rozgrywkach PlusLigi zadebiutował w 2016 roku i od tego czasu jest ważną postacią Gdańskich Lwów. Libero wystąpił w siedemnastu spotkaniach PlusLigi, i był jednym z lepiej broniących siatkarzy w swoim zespole. Kontrakt wychowanka Trefla Gdańsk został przedłużony o kolejny rok, tym samym będzie to piąty sezon Fabiana Majcherskiego w seniorskiej drużynie z Gdańska. „Bardzo się cieszę, że już piąty sezon z rzędu będę miał zaszczyt reprezentować Gdańsk w rozgrywkach PlusLigi, dalej rozwijając się pod skrzydłami trenera Winiarskiego. Łącznie z wcześniejszymi latami gry w drużynach młodzieżowych Trefla będzie to już mój ósmy rok w Gdańsku. Cieszę się, że zostaję w mieście, które stało się już moim domem” – mówi Fabian Majcherski. Swojej radości nie kryje również Maciej Olenderek, który do Trefla Gdańsk przeniósł się w 2017 roku, kiedy to po sześciu sezonach opuścił zespół AZS-u Politechniki Warszawskiej. W zakończonym sezonie Maciej Olenderek wystąpił w dwudziestu spotkaniach i przyjmował z prawie pięćdziesięcio  procentową skutecznością, będąc jednym z lepiej przyjmujących zawodników w PlusLidze. Kontrakt siatkarza został przedłużony o dwa lata. „Bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku na kolejne dwa lata. Gdańsk jest miastem, w którym się zakochałem i w którym czuję się fantastycznie. W nadchodzących rozgrywkach zrobię, co w mojej mocy, by dawać trójmiejskim kibicom jak najwięcej radości z oglądania meczów i walki o każdy punkt”- mówi Maciej Olenderek,

 

 

Z takiego biegu wydarzeń zadowolony jest również trener Gdańskich Lwów, Michał Winiarski, który w poprzednich rozgrywkach doprowadził drużynę do piątego miejsca w ligowej tabeli. „Nasi libero niejednokrotnie pokazali, że świetnie się uzupełniają, także cieszę się, że na tej pozycji nadal będzie występować ten sam duet. Maciek ma za sobą udany sezon, a myślę, że gdyby nie te drobne kontuzje, z którymi się zmagał, to te rozgrywki byłyby dla niego jeszcze lepsze. Na swojej pozycji daje on nam duży spokój w przyjęciu i obronie. Fabian Majcherski, który już od lat rozwija się w żółto-czarnych barwach, wielokrotnie udowodnił, że jest bardzo solidnym zawodnikiem, a do tego wprowadza w zespole dużo pozytywnej energii”- ocenił swoich podopiecznych Michał Winiarski. Drużyna, która zajęła bardzo dobre miejsce w ostatnim sezonie w nadchodzących rozgrywkach będzie chciała utrzymać podobny poziom. Jednak wiadomo już, że w zespole zabraknie podstawowych zawodników takich jak Ruben Schott, Paweł Halaba i Bartosz Filipiak, którzy stanowili o sile ofensywnej Trefla Gdańsk.

 

 

 

Źródło:  treflgdansk.pl/opracowanie własne