BKS Visła Bydgoszcz przygotowuje się do sezonu

Kilka tygodni temu, pomimo prób, BKS Visła Bydgoszcz musiała pogodzić się ze spadkiem z PlusLigi do KRISPOL 1. Ligi. Od razu po zakończeniu sezonu włodarze bydgoskiego klubu  przystąpili do budowy składu, który ma walczyć o ponowny awans do siatkarskiej ekstraklasy, a pomóc ma w tym między innymi Michal Masny.

 

Walczyć o powrót

 

W sezonie 2019/2020 BKS Visła Bydgoszcz wygrała tylko trzy spotkania, zajęła czternaste miejsce i zgodnie z regulaminem rozgrywek musiała pożegnać się z PlusLigą. W nadchodzącym sezonie zespół będzie chciał ponownie wrócić do siatkarskiej ekstraklasy, a pomóc ma w tym dobrze skomponowany zespół. W nadchodzących rozgrywkach w barwach BKS Visły Bydgoszcz grać będzie Mariusz Marcyniak, który ostatni sezon spędził w VK Ostrava. Środkowy ma duże doświadczenie w PlusLidze, we wcześniejszych latach grał bowiem w takich klubach jak Cuprum Lubin, Aluron Virtu CMC, BBTS Bielsko-Biała czy AZS Częstochowa. Natomiast w latach 2015-2017 Marcyniak był częścią PGE Skry Bełchatów, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal rozgrywek. Teraz Mariusz Marcyniak zasili pierwszoligowy klub z dużymi ambicjami. „Zdecydowałem się na grę w bydgoskiej drużynie, ponieważ zespół będzie walczył o najwyższy cel jakim jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu” – mówi Mariusz Marcyniak. Do drużyny dołączy również czeski przyjmujący Jan Galabov, który ostatni rok spędził w lidze francuskiej, reprezentując Nice Volley-Ball. Czech wcześniej reprezentował Duklę Liberec, a w sezonie 2020/2021 będzie jednym z nielicznych obcokrajowców w bydgoskim zespole. O miejsce w wyjściowym składzie Jan Galabov rywalizować będzie między innymi z Patrykiem Łabą, który do Bydgoszczy przenosi się z zespołu AGH Kraków. Patryk Łaba siedmiokrotnie zdobywał statuetkę MVP i był jednym z najlepiej punktujących pierwszoligowych rozgrywek. Natomiast w zespole pozostaną Janusz Gałązka oraz Tomasz Bonisławski.

 

Kilka tygodni temu BKS Visła Bydgoszcz poinformowała, że zespół w dalszym ciągu prowadzić będzie Marcin Ogonowski, natomiast trzyletnim kontraktem związał się rozgrywający Michal Masny, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Włodarze bydgoskiego klubu zapowiadają, że chcą jak najszybciej wrócić do PlusLigi, a pomóc w tym mają czynione cały czas wzmocnienia.

 

 

Źródło: visla-bydgoszcz.pl/opracowanie własne