Bartłomiej Lemański zagra w Nysie!

Karuzela transferowa rozkręciła się na dobre, nie próżnują również działacze Stali Nysa, która oczekuje na wyniki audytu, aby móc w kolejnym sezonie występować w PlusLidze. Dziś włodarze klubu poinformowali o podpisaniu kontraktu z Bartłomiejem Lemańskim, który w ostatnim czasie związany był z Asseco Resovią Rzeszów.

 

Bartłomiej Lemański pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w KS Metro Warszawa, skąd trafił do zespołu ówczesnej Politechniki Warszawskiej, gdzie grał w latach 2014-2016. Ostatnie cztery lata środkowy spędził w szeregach Asseco Resovii Rzeszów, gdzie miał szansę walczyć o najwyższe cele. W ostatnich sezonach zespół z Podkarpacia spisywał się znacznie poniżej oczekiwań, a w rozgrywkach 2019/2020 został sklasyfikowany na trzynastym miejscu. Bartłomiej Lemański wystąpił tylko w szesnastu spotkaniach i często były to zmiany zadaniowe. Po zakończeniu rozgrywek środkowy zdecydował się na zmianę klubu i będzie reprezentował barwy Stali Nysa. Warto zaznaczyć, że środkowy ma na swoim koncie grę w reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2017 roku. Pozyskanie Bartłomieja Lemańskiego to pierwszy znaczący transfery Stali Nysa, która prawdopodobnie zagra w PlusLidze. Wcześniej włodarze klubu przedłużyli kontrakty z zawodnikami, którzy stanowili o sile zespołu w poprzednich sezonach.

 

 

Walczyć o marzenia

 

W sezonie 2019/2020 Stal Nysa zajęła pierwsze miejsce w ówczesnej KRISPOL 1. Lidze i zgodnie z regulaminem mogła ubiegać się o prawo gry w PlusLidze. Obecnie klub z Opolszczyzny czeka na wyniki audytu, które powinny pojawić się w najbliższym czasie. Jeśli będzie pn pozytywny to zespół z Nysy wróci do siatkarskiej ekstraklasy po latach niebytu. Włodarze nyskiego klubu budują skład w oparciu o podstawowych zawodników z ostatnich rozgrywek, a zespół ma zasilić kilku doświadczonych siatkarzy. Jak do tej pory włodarze klubu przedłużyli kontrakty z ośmioma zawodnikami. W zespole pozostanie trójka środkowych Maciej Zajder, Mateusz Schamlewski oraz Moustapha M’Baye. Jak do tej pory swoje umowy przedłużyli również Kamil Dembiec, który w minionym sezonie pełnił rolę drugiego libero oraz Patryk Szczurek, który od dwóch lat odpowiada za rozegranie w zespole. Na pozostanie w Stali Nysa zdecydowali się również Kamil Długosz, Łukasz Kaczorowski, który na Opolszczyznę przeniósł się z Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz Bartosz Bućko.

 

Celem Stali Nysa będzie spokojne utrzymanie się w PlusLidze i wygranie jak największej liczby spotkań. Pomóc w tym ma utrzymanie stabilnego składu, który zostanie wzmocniony nowymi zawodnikami. Wyniki audytu jaki przechodzi Stal Nysa powinny pojawić się w najbliższych dniach.

 

 

Więcej informacji transferowych znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: stalnysa.pl/opracowanie własne