Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle żegna sześciu zawodników

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to kolejny klub, który pożegnał dużą grupę zawodników. Dziś włodarze pierwszego zespołu ostatnich rozgrywek poinformowali, że z zespołem żegnają się atakujący Arpad Baróti oraz Sławomir Jungiewicz, przyjmujący Simone Parodi i Adam Smolarczyk, środkowy Sebastian Warda oraz rozgrywający Przemysław Stępień.

 

 

Sławomir Jungiewicz to jeden z najdłużej reprezentujących kędzierzynian zawodników. Atakujący do zespołu dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018, kiedy to po latach opuścił drużynę z Kielc. W barach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle atakujący, pełnił głównie rolę zmiennika, i wywalczył wicemistrzostwo oraz mistrzostwo kraju, a także sięgając po Puchar i Superpuchar Polski. W ostatnim sezonie Sławomir Jungiewicz zmagał się z kontuzją, a w obliczu absencji Łukasza Kaczmarka klub zdecydował się na zakontraktowanie węgierskiego zawodnika, Arpada Barótiego. Węgier tylko w PlusLidze zdobył dla swojego zespołu prawie dwieście czterdzieści punktów i był jednym z podstawowych zawodników. W sezonie 2020/2021 atakujący zagra w lidze tureckiej, gdzie reprezentować będzie barwy Bursa Büyükşehir Belediyespor.

 

 

Z drużyną z Kędzierzyna-Koźla żegna się również Simone Parodi, który ze względu na limity obcokrajowców obowiązujące w PlusLidze znacznie częściej miał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na polskich parkietach włoski przyjmujący wystąpił w szesnastu meczach, zdobywając przy tym osiemdziesiąt trzy punkty. Drużynę opuszcza również Adam Smolarczyk, który w zeszłym sezonie na plusligowych parkietach pojawił się tylko dwa razy. Znacznie częściej młody przyjmujący zasilał szeregi pierwszoligowej ZAKSY Strzelce Opolskie.

 

 

Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle opuszcza również środkowy bloku, Sebastaian Warda, dla którego ostatni sezon był powrotem na Opolszczyznę bowiem z zespołem siatkarz związany był już w sezonie 2011/2012. Sebastian Warda nie miał zbyt wielu szans na regularną grę, a na boisku pojawiał się głównie na krótkie zmiany. Ostatnim zawodnikiem, który w przyszłym sezonie zmieni klub jest Przemysław Stępień, który był zmiennikiem Benjamina Toniuttiego. Polski rozgrywający na boisku pojawiał się głównie zadaniowo, a w Kędzierzynie-Koźlu spędził dwa lata. Wcześniej Przemysław Stępień grał w Kielcach oraz w Gdańsku.

 

 

 

W nadchodzącym czasie zarówno włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jak i innych klubów, będą kończyć kompletowanie składów bowiem za nieco ponad miesiąc zespoły powinny rozpoczynać przygotowania do sezonu 2020/2021. Pierwsza kolejka PlusLigi została zaplanowana na weekend między 11 a 13 września, natomiast tydzień wcześniej odbędzie się turniej, który zastąpi tradycyjny mecz o Superpuchar.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne