Czas pożegnań w Jastrzębskim Węglu

Włodarze jastrzębskiego klubu poinformowali dziś o zakończeniu współpracy z Dawidem Konarskim, Julienem Lyneelem, Christianem Frommem, Piotrem Hainem, Grahamem Vigrassem, Dominikiem Depowskim, Pawłem Ruskiem oraz Arturo Iglesiasem. Jastrzębski Węgiel zakończył również współpracę z trenerem drużyny, Slobodanem Kovačem.

 

Karuzela transferowa, po okresie zawieszenia, zaczęła nabierać tempa i kolejne klubu rozpoczęły budowę składów na ten sezon. Dziś włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali o nieprzedłużeniu kontraktów ze sporą grupą zawodników. „Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych poznają Państwo pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon” – mówi Adam Gorol. Wśród nich jest Dawid Konarski, który już kilka tygodni temu w swoich mediach społecznościowych poinformował o zakończeniu współpracy z klubem, o czym pisaliśmy TUTAJ. Atakujący z klubem związany był od 2018 roku i zdobył z nim brązowy medal mistrzostw Polski. Z ekipą ze Śląska pożegnała się również grupa przyjmujących, na czele z Christianem Frommem. Niemiecki przyjmujący w Jastrzębskim Węglu spędził dwa lata i był jednym z filarów drużyny. W minionym sezonie Christian Fromm wystąpił w osiemnastu spotkaniach i dla zespołu zdobył sto pięćdziesiąt siedem punktów. Z zespołem pożegnał się również francuski siatkarz, Julien Lyneel, który do Jastrzębskiego Węgla przeniósł się z Fudan University Shanghai i w PlusLidze spędził dwa lata i również ma w swoim dorobku brązowy medal rozgrywek. Ostatnim przyjmującym, który opuszcza klub jest Dominik Depowski. Przyjmujący był głównie zawodnikiem zadaniowym, a w ekipie ze Śląska spędził tylko rok. Z Jastrzębskim Węglem żegnają się również środkowi Piotr Hain, który z klubem związany był od 2018 roku oraz Graham Vigrass, który do zespołu przeniósł się przed minionym sezonem. Obaj środkowi byli ważnymi częściami swoich zespołów, ale Hain pojawiał się na boisku zadaniowo, a Kanadyjczyk był jedną z pierwszoplanowych postaci. Zespół opuszcza Arturo Iglesias, który był drugim rozgrywającym. W sezonie 2020/2021 w barwach klubu nie będzie występował również Paweł Rusek, libero z zespołem związany był od 2018 roku i głównie był zmiennikiem Jakuba Popiwczaka.

 

Kluczową zmianą jest również nieprzedłużenie kontraktu ze Slobodanem Kovačem, który do zespołu dołączył w trakcie minionego sezonu, kiedy to zastąpił Roberto Santilliego. Pod wodzą Serba jastrzębianie prezentowali stabilną formę i zarówno w PlusLidze jak i Lidze Mistrzów wygrywali kolejne spotkania. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel został sklasyfikowany na czwartym miejscu, a zmagania w Lidze Mistrzów zakończył na ćwierćfinale. W nadchodzącym sezonie Jastrzębski Węgiel będzie chciał poprawić wynik, ale na czele drużyny dojdzie do innych zmian kadrowych. W kolejnych dniach włodarze klubu będą prezentować zawodników, którzy dołączą do drużyny.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne