Mateusz Sacharewicz zamienił Lubin na Suwałki

Pierwszym nowym zawodnikiem, który w kolejnych rozgrywkach zasili szeregi Ślepska Malow Suwałki jest Mateusz Sacharewicz, który ostatni, niedokończony sezon spędził w drużynie Cupum Lubin, której był kapitanem. Doświadczony środkowy ma na swoim koncie występy m.in. w Kędzierzynie-Koźlu, Bydgoszczy czy Warszawie. 

 

Mateusz Sacharewicz pochodzi z Białegostoku, a swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w zespole SKS Hajnówka. Później środkowy reprezentował barwy Pekpolu Ostrołęka, MKS-u Będzin, ówczesnego zespołu AZS-u Politechniki Warszawskiej, BBTS-u Bielsko Biała oraz drużyny z Bydgoszczy, z której trafił do klubu z Kędzierzyna-Koźle. W drużynie ówczesnej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sacharewicz spędził sezon 2018/2019. Z tym zespołem wywalczył mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. Po roku środkowy ponownie zmienił barwy klubowe i trafił do Cuprum Lubin. W drużynie pełnił rolę kapitana. Podczas minionego sezonu, który został przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa, Sacharewicz był podstawowym zawodnikiem w swoim klubie. Wystąpił on w piętnastu spotkaniach, zdobywając dla swojej drużyny dziewięćdziesiąt punktów z czego dwadzieścia trzy blokiem. W kolejnych rozgrywkach doświadczony środkowy będzie występował jednak w Ślepsku Malowa Suwałki.

 

Trwa budowa drużyny na kolejny sezon

 

Do tej pory klub poinformował, że w kolejnych rozgrywkach w zespole nie zobaczymy Nicolasa Szerszenia, który po rocznym wypożyczeniu wraca do Asseco Resovii Rzeszów, o czym więcej przeczytacie TUTAJ oraz Wojciecha Sieka. Włodarze Ślepska Malow Suwałki postanowili zachować większą część drużyny, przedłużając kontrakty z: Bartłomiejem Bołądziem, Patrykiem Szwaradzkim, Pawłem Filipowiczem, Andreasem Takvamem, Łukaszem Rudzewiczem, Cezarym Sapińskim, Jakubem Rohnką oraz Kacprem Gonciarzem. Pierwszym nowym siatkarzem, który zasilił szeregi zespołu z Suwałk jest Mateusz Sacharewicz. Warto również zaznaczyć, że sztab szkoleniowy suwalskiej ekipy pozostanie bez zmian. Na stanowisku pierwszego trenera nadal będziemy oglądać Andrzeja Kowala, a jego asystentem pozostanie Mateusz Kuśmierz.

 

 

 

Źródło: Informacja własna