Argentyński rozgrywający w Zawierciu

Kolejnym zawodnikiem, który zasili szeregi zespołu z Zawiercia jest doświadczony argentyński rozgrywający, Maximiliano Cavanna. Wcześniej siatkarz występował we włoskiej Serie A, reprezentując Gas Sales Piacenza. Umowa Argentyńczyka z plusligowym zespołem podpisana została na dwa lata.

 

Maximiliano Cavanna w seniorskich rozgrywkach zadebiutował w 2007 roku, kiedy to grał w zespole z Bolivaru, z którym sięgnął po dwa tytuły mistrzostw Argentyny. Po zakończeniu sezonu 2008/2009 siatkarz zdecydował się na zmianę klubu, a jego wybór padł na argentyńską Villa María. W swojej przygodzie z siatkówką Maximiliano Cavanna doświadczenie zdobywał, reprezentując barwy klubów argentyńskich oraz włoskich. Ostatni rok rozgrywający spędził w Serie A, gdzie stanowił o sile Gas Sales Piacenza, a w momencie zawieszenia rozgrywek zespół zajmował dziesiąte miejsce. Po oficjalnym zakończeniu sezonu we Włoszech Macimiliano Cavanna zdecydował się na zmianę barw klubowych oraz ligi, a jego wybór padł na polską PlusLigę. W sezonie 2020/2021 Argentyńczyk będzie reprezentował barwy Aluron Virtu CMC Zawiercie. „Wybrałem Zawiercie, bo lubię wyzwania. PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, do tego śledzi ją mnóstwo osób. Nie mogę się już doczekać, gdy wyjdę na boisko i poczuję wsparcie z trybun” – powiedział Cavanna. Nowy szkoleniowiec zawiercian nie kryje swojego zadowolenia z powodu pozyskania argentyńskiego rozgrywającego, który z klubem związał się dwuletnim kontraktem. „To siatkarz z dużym międzynarodowym doświadczeniem, w najlepszym wieku dla rozgrywającego. Przychodzi do Zawiercia i polskiej ligi z ambicją, by udowodnić swoje umiejętności, dzięki którym tak błyszczy w reprezentacji. Jego obecność powinna nam pozwolić znacząco przyspieszyć grę w nadchodzących rozgrywkach” – zaznaczył Igor Kolaković.

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie to dziesiąta drużyna ostatniego sezonu, po zakończeniu którego doszło do wielu zmian kadrowych. Pierwszym trenerem zespołu został Igor Kolaković, o czym pisaliśmy TUTAJ, a jego asystentem będzie Dominik Kwapisiewicz. Do tej pory klub poinformował również o przedłużeniu kontraktów z parą atakujących, Grzegorzem Boćkiem oraz Mateuszem Malinowskim. Ponadto ogłoszono cztery nazwiska nowych zawodników. Nowym środkowym zawiercian został Brazylijczyk, Flavio, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Ponadto ogłoszono, że do drużyny dołączy amerykański przyjmujący Garrett Muagututia oraz Ǵorǵi Ǵorǵiew, który o miejsce w składzie rywalizował będzie z Maximiliano Cavanna.

 

 

 

Źródło: Informacja własna