Argentyński środkowy zostaje w Gdańsku na kolejny sezon

Trefl Gdańsk nie zwalnia tempa i odsłania kolejne karty przed sezonem 2020/2021. Wcześniej włodarze klubu informowali o przedłużeniu kontraktów z Marcinem Januszem oraz Łukaszem Kozubem, natomiast kolejnym zawodnikiem, który zostanie w Gdańsku na następny sezon jest środkowy z Argentyny, Pablo Crer.

 

W Gdańsku jak w domu

 

Pablo Crer do Trefla Gdańsk przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020, kiedy to zdecydował się opuścić argentyński Drean Bolívar. Wcześniej środkowy doświadczenie zbierał na parkietach rodzimej ligi oraz we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował Callipo Vibo Valentia. Największe sukcesy klubowe Pablo Crer odnosił w barwach Drean Bolívar, z którym dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Argentyny, a dodatkowo zdobył trzy srebrne oraz dwa brązowe medale mistrzostw kraju. W barwach Trefla Gdańsk Pablo Crer był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników i szybko stał się filarem zespołu. W ostatnim sezonie Argentyńczyk wystąpił w dwudziestu pięciu spotkaniach i dla swojej drużyny zdobył dwieście dwadzieścia cztery „oczka”. „Bardzo się cieszę, że Pablo zostaje z nami w Gdańsku. Ten rok pokazał, jak bardzo wartościowym jest zawodnikiem. Jego doświadczenie pomogło nam w tych rozgrywkach w wielu momentach. Pablo to przede wszystkim bardzo dobry atakujący i środkowy odpowiadający za ofensywę” – ocenił swojego podopiecznego Michał Winiarski. Radości z przedłużenia kontraktu nie kryje również sam zawodnik, który w dalszym ciągu przebywa w Polsce. Ostatni sezon Gdańskie Lwy zakończyły na piątym miejscu, a niedokończone rozgrywki pozostawiły w zespole spory niedosyt. W sezonie 2020/2021 Trefl Gdańsk będzie chciał utrzymać podobny poziom i pokusić się o poprawę ostatniego wyniku. „Od początku sezonu, gdy bardzo szybko zaaklimatyzowałem się w nowym miejscu, świetnie czuję się w Gdańsku pod każdym względem. Bardzo się cieszę, że zostaję na kolejny sezon, a dodatkową motywacją do jak najlepszej gry ponownie w barwach Trefla są te przedwcześnie zakończone rozgrywki 2019/2020” – mówi Pablo Crer.

 

Natomiast z zespołem pożegnał się Bartosz Filipiak, to obok Rubena Schotta kolejny zawodnik, który zmieni klub. Atakujący był jednym z najlepiej punktujących siatkarzy całej ligi, a w drużynie Michała Winiarskiego był filarem w elementach ofensywnych. Filipiak zagrał w dwudziestu pięciu meczach i zdobył czterysta sześćdziesiąt punktów. Na razie nie wiadomo gdzie w kolejnym sezonie zagra atakujący, jednak najprawdopodobniej pozostanie w PlusLidze. „Bardzo się cieszę z rozwoju, jaki Bartek poczynił pod skrzydłami trenera Michała Winiarskiego, a dowodem tych postępów jest chociażby awans w ligowych rankingach na pozycję lidera. Bardzo dziękujemy Bartkowi za ten sezon, jego zaangażowanie, a także oczywiście zdobycze punktowe” – mówi prezes Trefla Gdańsk, Dariusz Gadomski.

 

 

Więcej informacji transferowych znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne