Patryk Szwaradzki z nową umową

Włodarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki poinformowali dzisiaj o przedłużeniu kontraktu z  drugim atakującym zespołu, Patrykiem Szwaradzkim. Siatkarz przedłużył umowę o rok, i tym samym w klubie nie dojdzie do zmiany na pozycji atakującego bowiem wcześniej kontrakt przedłużył Bartłomiej Bołądź.

 

Patryk Szwaradzki to jeden z zawodników, którzy stanowili o sile zespołu jeszcze w trakcie gry w KRISPOL I Lidze. Atakujący do Suwałk przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 z drugoligowej Energi NET Ostrołęka. Po wywalczeniu mistrzostwa pierwszoligowych rozgrywek oraz awansu do PlusLigi, Patryk Szwaradzki otrzymał od włodarzy klubu z Suwałk szansę na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Od pierwszych spotkań w sezonie 2019/2020 Patryk Szwaradzki pełnił rolę zmiennika Bartłomieja Bołądzia. Jednak Andrzej Kowal korzystał również z jego usług, głównie podczas podwójnej zmiany oraz w polu serwisowym, bowiem zagrywka Patryka Szwaradzkiego przysparzała rywalom wiele problemów. Ostatecznie zespół beniaminka został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu, a Patryk Szwaradzki zdecydował się pozostać na Podlasiu. „Zostaje na kolejny sezon, z czego bardzo się cieszę. Kolejny rok będę mógł się rozwijać w PlusLidze. Na pewno mam jeszcze dużo rzeczy do poprawy i będę chciał je poprawiać. Przy tak dobrym szkoleniowcu jakim jest Andrzej Kowal na pewno to się uda”- mówił po podpisaniu kontraktu Patryk Szwaradzki.

 

 

MKS Ślepsk Suwałki to jeden z pierwszych zespołów, który rozpoczął prezentację składu tuż po zakończeniu sezonu. Włodarze drużyny z Podlasia budując skład chcieli utrzymać trzon zespołu, który ma zostać wzmocniony przez nowych zawodników. W sezonie 2020/2021 celem zespołu będzie utrzymanie poziomu z minionych rozgrywek oraz wygranie jak największej liczby spotkań. Jak do tej pory swoje kontrakty przedłużyli Bartłomiej Bołądź, Kacper Gonciarz, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz oraz Andreas Takvam. Natomiast z zespołem pożegnał się Nicolas Szerszeń, który dołączy do Asseco Resovii Rzeszów.

 

 

 
Więcej informacji transferowych znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne