Marcin Komenda opuszcza Asseco Resovię Rzeszów

Od jakiegoś czasu spekulowano czy Marcin Komenda pozostanie w Asseco Resovii Rzeszów, po tym jak z klubem związał się Fabian Drzyzga. Dziś włodarze klubu poinformowali, że kontrakt Marcina Komendy został rozwiązany za porozumieniem stron. Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie w kolejnym sezonie zagra młody rozgrywający.

 

Marcin Komenda to jeden z wychowanków rzeszowskiego klubu, ponadto doświadczenie rozgrywający zbierał w SMS PZPS Spała. W PlusLidze Komenda zadebiutował w barwach Effectora Kielce, gdzie grał w latach 2015-2017. Najwięcej szans na grę Marcin Komenda miał w GKS-ie Katowice, gdzie był pierwszoplanową postacią. Przed zakończonym sezonem siatkarz zdecydował się na powrót do Asseco Resovii Rzeszów i szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie. Rzeszowianie w minionych rozgrywkach spisywali się jednak znacznie poniżej oczekiwań i ostatecznie zajęli trzynaste miejsce. Marcin Komenda miał być jednym z tych zawodników, którzy w sezonie 2020/2021 będą walczyć o powrót klubu do ligowej czołówki, ale tak się jednak nie stanie. W ostatnich tygodniach do Asseco Resovii Rzeszów dołączył Fabian Drzyzga, o czym pisaliśmy TUTAJ. Warto dodać, że obaj rozgrywający rywalizują ze sobą również o miejsce w składzie reprezentacji narodowej na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2021 roku. Marcin Komenda, w poszukiwaniu regularnej gry, zdecydował się opuścić rzeszowski zespół. Kontrakt rozgrywającego, który miał obowiązywać jeszcze przez dwa sezony, został rozwiązany za porozumieniem stron.

 

Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie zagra Marcin Komenda, a wiele plusligowych zespołów pozycję pierwszego rozgrywającego ma już obsadzoną, co utrudnia zawodnikowi poszukiwania nowego klubu. Najprawdopodobniej jednak Marcin Komenda pozostanie w PlusLidze.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne