Bez zmian na rozegraniu w Treflu Gdańsk

Trefl Gdańsk poinformował o przedłużeniu kontraktów z Marcinem Januszem oraz Łukaszem Kozubem, który zdecydował się na podpisanie trzyletniej umowy. Oznacza to, że w zespole prowadzonym przez trenera Michała Winiarskiego nie dojdzie do zmiany na pozycji rozgrywającego. Wcześniej klub ogłosił, że z zespołem żegna się Ruben Schott.

 

Do Trefla Gdańsk Marcin Janusz przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019, kiedy to zdecydował się opuścić PGE Skrę Bełchatów. Od początku swojej przygody w Gdańsku Marcin Janusz szybko stał się podstawowym rozgrywającym i kreował grę Gdańskich Lwów zarówno w PlusLidze jak i w Lidze Mistrzów (2018/2019). Tylko w ostatnim sezonie siatkarz wystąpił w dwudziestu pięciu meczach, dokładając do dorobku drużyny dwadzieścia trzy punkty zdobyte blokiem. Dobra postawa Marcina Janusza oraz obustronne zadowolenie ze współpracy skutkowało przedłużeniem kontraktu o kolejny rok. „Bardzo się cieszę, że Marcin zostaje w Gdańsku na kolejny rok. W minionym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności i był ważną postacią naszego zespołu. Uważam go też za jednego z najlepszych polskich zawodników na tej pozycji i myślę, że jest przyszłością polskiej reprezentacji” – mówi Michał Winiarski. Warto dodać, że Marcin Janusz regularnie pojawia się w reprezentacji Polski, z którą w zeszłym roku wywalczył brązowy medal Ligi Narodów oraz srebro Pucharu Świata.

 

W zespole pozostanie również Łukasz Kozub, wychowanek Asseco Resovii Rzeszów, który doświadczenie zbierał również w Spale, skąd przeniósł się do Będzina. W trakcie sezonu 2018/2019 młody rozgrywający wrócił do Rzeszowa, lecz po zakończeniu rozgrywek zdecydował się na zmianę klubu. Choć w barwach Gdańskich Lwów zagrał w siedemnastu spotkaniach to najczęściej były to zmiany zadaniowe. Dodatkowo Łukasz Kozub zmagał się z kontuzją kostki, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas, ale zarówno rozgrywający jak i włodarze Trefla Gdańsk są zadowoleni ze współpracy, a kontrakt zawodnika został przedłużony o trzy lata. „Bardzo się cieszę, że Łukasz związał się z klubem trzyletnim kontraktem. Widzę w nim duży potencjał i uważam, że w tych nadchodzących sezonach pokaże pełnię swoich umiejętności. Jest to jeden z największych talentów młodego pokolenia, a Gdańsk to świetne miejsce do dalszego rozwoju” – ocenia swojego podopiecznego Michał Winiarski.

 

Przedłużenie kontraktów z Łukaszem Kozubem oraz Marcinem Januszem spowodowało, że na pozycji rozgrywającego nie dojdzie do żadnych zmian. Na razie nie wiadomo jeszcze, którzy zawodnicy zdecydują się na pozostanie w klubie. Natomiast wczoraj włodarze Trefla Gdańsk poinformowali, że po dwóch latach z zespołem pożegnał się Ruben Schott, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne