Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk

Po dwóch latach gry w drużynie Trefla Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący Ruben Schott, który do PlusLigi trafił przed rozpoczęciem rozgrywek 2018/2019. Niemiecki zawodnik do polskiej ligi przeniósł się po jednym sezonie spędzonym we włoskiej Serie A, gdzie reprezentował barwy zespołu Power Volley Milano.

 

Ruben Schott pierwsze kroki stawiał w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi, natomiast do zespołu Trefla Gdańsk przeniósł się przed sezonem 2018/2019, kiedy to zdecydował się opuścić włoski zespół Power Volley Milano. Przyjmujący szybko stał się filarem drużyny i niejednokrotnie w decydujących momentach brał ciężar gry na swoje barki. W trakcie dwóch lat spędzonych w ekipie z Gdańska Ruben Schott tylko na parkietach PlusLigi wystąpił w pięćdziesięciu jeden meczach, a dla swojego zespołu zdobył pięćset trzy punkty. W sezonie 2019/2020 Ruben Schott był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników wśród podopiecznych Michała Winiarskiego. Jeszcze w trakcie sezonu spekulowano, że Niemiec pozostanie w Treflu Gdańsk, ale w marcu włodarze klubu z powodu pandemii koronawirusa wstrzymali rozmowy transferowe. Kilka dni temu odbyło się spotkanie Rady Nadzorczej klubu, gdzie zatwierdzony został budżet na sezon 2020/2021 i przystąpiono do negocjacji z zawodnikami. Wiadomo jednak, że w kolejnym sezonie w barwach Trefla Gdańsk nie zobaczymy już Rubena Schotta. „Bardzo dziękujemy Rubenowi za dwa lata gry w żółto-czarnych barwach. Rozmawialiśmy jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek PlusLigi o kontynuacji współpracy, jednak później nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. W połowie marca zamroziliśmy rozmowy transferowe i zarówno managerowie, jak i zawodnicy wiedzieli, że ostateczne decyzje będziemy podejmować po Radzie Nadzorczej, która odbyła się w miniony piątek. Manager i sam zawodnik nie chcieli czekać, być może również nowy klub nałożył presję czasu i podjęli decyzję o podpisaniu kontraktu w innym miejscu” – mówi prezes Dariusz Gadomski. Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie w kolejnym sezonie zagra przyjmujący, spekuluje się jednak, że może on pozostać w PlusLidze i zasilić szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn.

 

Obecnie panująca sytuacja, którą spowodował koronawirus nie ułatwia rozmów transferowych, ale Michał Winiarski przystąpił już do poszukiwania zastępstwa za Rubena Schotta. Karuzela transferowa zaczęła nabierać tempa, a kolejnych tygodniach również włodarze Trefla Gdańsk rozpoczną odsłanianie kart przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2020/2021, gdzie celem klubu będzie utrzymanie podobnego poziomu jak w minionych rozgrywkach.

 

 

 

Źródło: treflgdansk.pl/opracowanie własne