Kolejny zawodnik zostaje Jastrzębskim Węglu

Włodarze Jastrzębskiego Węgla na dobre rozpoczęli budowę składu, który będzie walczył o najwyższe cele w sezonie 2020/2021. Dziś klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Jurijem Gladyrem. Dla środkowego będzie to drugi rok spędzony w drużynie ze Śląska, gdzie przeniósł się z włoskiej Emma Villas Siena.

 

Jurij Gladyr początkowo występował na parkietach rodzimej ligi, gdzie wraz z Azot Czerkasy oraz Łokomotyw Kijów dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Ukrainy (2006,2008), a w 2005 wywalczył brązowy medal tych rozgrywek. W kolejnych latach Jurij Gladyr reprezentował barwy plusligowych zespołów. Najpierw w sezonie 2008/2009 siatkarz bronił barw ówczesnego zespołu AZS Politechnika Warszawska, a w kolejnych latach związany był z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W barwach zespołu z Opolszczyzny Jurij Gladyr wywalczył Puchar CEV, dwa Puchary Polski, brązowy oraz dwa srebrne medale mistrzostw kraju, a w 2016 roku mistrzostwo Polski. W 2016 roku ukraiński środkowy przeniósł się do Bełchatowa, ale po roku spędzonym w miejscowym zespole zdecydował się na zmianę klubu. Tym razem jego wybór padł na turecki Fenerbahçe Stambuł, z którym wywalczył Superpuchar Turcji. Po zakończeniu sezonu 2018/2019, gdzie Jurij Gladyr występował we włoskiej Serie A, siatkarz zdecydował się na powrót do Polski i zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla, z którym rywalizował na krajowych oraz europejskich parkietach. Tylko w PlusLidze siatkarz wywalczył dla swojej drużyny prawie dwieście „oczek” i był jednym z filarów czwartej siły ostatnich rozgrywek. „O tym zawodniku można mówić wyłącznie w superlatywach. Jest to gracz kompletny na swojej pozycji – dysponujący mocną zagrywką, pewnym atakiem i skutecznym blokiem. Jego atutem jest też ogromne doświadczenie zebrane w PlusLidze oraz ligach zagranicznych. To jeden z kluczowych graczy Jastrzębskiego Węgla” – podkreśla prezes klubu, Adam Gorol.

 

Dla włodarzy Jastrzębskiego Węgla ważne było utrzymanie stabilnego składu. Jeszcze w trakcie sezonu kontrakt przedłużył Lukas Kampa, a w ostatnich tygodniach klub poinformował o przedłużeniu umów z Jakubem Popiwczakiem, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz Jakubem Buckim. Wszystkie ruchy na rynku transferowym mają pomóc drużynie w walce o najwyższe cele w sezonie 2020/2021. „Decyzję o pozostaniu w Jastrzębskim Węglu na kolejny sezon podjąłem z łatwością. Ogłaszam to z przyjemnością i dumą.  Nasze cele na nowy sezon pozostają niezmienne. Podobnie jak w minionych rozgrywkach chcemy wszyscy razem powalczyć o mistrzostwo Polski” – mówi Jurij Gladyr. Jastrzębianie zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu w PlusLidze. Natomiast Liga Mistrzów z powodu pandemii została przerwana w trakcie ćwierćfinałów i z tego względu włodarze klubu ubiegają się o prawo do gry w rozgrywkach w kolejnym sezonie.

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne